4 minutové čítanie

Premiéra slovenského hokejistu Patrika Kocha v NHL s Arizona Coyotes

Prečítať článok

V noci zo štvrtka na piatok zažil slovenský hokejový reprezentant a rodák z Malaciek, Patrik Koch, svoju premiéru v najvyššej hokejovej lige sveta, NHL.

V drese Arizony Coyotes odohral svoj debutový zápas proti Minnesote Wild. I napriek prehre svoj tím, Arizona Coyotes, 2:5, sa Koch môže radovať z nezabudnuteľného okamihu v jeho hokejovej kariére, informuje Mesto Malacky.

Patrik Koch strávil na ľade 9 minút a 20 sekúnd, strelil jednu strelu na bránu a získal trest na 10 minút za účasť v šarvátke na konci zápasu. Hral v tretej obrannej formácii s Juusom Välimäkim. Koch vyjadril svoje pocity po zápase, označil ho za splnenie svojho sna od detstva a napriek zmiešaným pocitom z výsledku, bol nadšený z tejto príležitosti.

Hlavný tréner Arizony, André Tourigny, sa vyjadril pochvalne o debutante, označil jeho výkon za tvrdý a bojovný, pričom ocenil jeho schopnosť zvládať súboje jeden na jedného.

Patrik Koch je stabilnou súčasťou slovenskej reprezentačnej obrany a svojím prínosom sa v minulosti výrazne podieľal na úspechoch tímu aj na majstrovstvách sveta. Pred svojou premiérou v NHL pôsobil v českej extralige za HC Vítkovice Ridera.

Vo svojej doterajšej kariére v AHL za farmu Arizony, Tucson Roadrunners, nazbieral 11 bodov (1 gól, 10 asistencií) v 47 zápasoch. Aj napriek tomu, že Patrik Koch neprešiel draftom NHL, jeho výkony a nasadenie ho dostali do jednej z najprestížnejších hokejových súťaží sveta. Zostávame v očakávaní ďalších úspechov slovenského hokeja v NHL.