Pridajte svoj obsah na Slovenský večerník
Politika
Kategória Politika
avatar
4 minutové čítanie

Premiér Ódor chce podať pomocnú ruku

Premiér Ódor chce podať pomocnú ruku

Predseda vlády Ľudovít Ódor bude spolu s jednotlivými ministerstvami, najmä s ministerstvom financií, preskúmavať možnosti poskytnutia pomoci samosprávam.

Toto oznámil na tlačovej konferencii po stretnutí s predstaviteľmi samospráv, na ktorom si vypočul ich aktuálne problémy. Počas stretnutia sa venovali dôležitým otázkam týkajúcim sa nielen financií, ale aj postavenia a financovania samospráv do budúcnosti.

Premiér zdôraznil, že vláda sa snaží vypracovať koncepciu, ktorá nebude zaťažená politickými sporami a mohla by byť zahrnutá aj v programovom vyhlásení.

Najnaliehavejšie témy v súvislosti so samosprávami zahŕňajú energetické kompenzácie, COVID pôžičky a niektoré problémy týkajúce sa životného prostredia a zdravotníctva.

Na stretnutí s predsedom vlády sa zúčastnili Jozef Božik, predseda Združenia miest a obcí Slovenska, Jozef Viskupič, predseda Združenia samosprávnych krajov SK8, a Richard Rybníček, prezident Únie miest Slovenska.

Spolu s ministrom financií Michalom Horváthom sme získali určitý prehľad o detailných požiadavkách. Avšak naša situácia je komplikovaná, pretože momentálne nie sme presne informovaní o rozpočte na tento rok, keďže parlament nedávno schválil ďalšie výdavky, ktoré neboli predtým zaradené do rozpočtu. Okrem toho nás čaká ešte jedno zasadnutie, prípadne aj mimoriadne zasadnutie, ktoré môže priniesť ďalšie náklady. To znamená, že realizácia sľúbených pomocí zo strany predchádzajúcej vlády nebude taká jednoduchá, vysvetlil Ódor.

Preto predseda vlády žiada poslancov, aby nekomplikovali situáciu ešte viac, pretože vláda nebude schopná splniť ani tie záväzky, ktoré už boli predstavené. V súvislosti s ďalšími otázkami sme diskutovali aj o možnostiach financovania problémov samospráv z iných zdrojov. Budeme hľadať spôsoby, ako k tomu pristupovať, zdôraznil predseda vlády.

© Slovenský večerník/ilustračné foto


Slovenský Večerník zverejňuje agentúrne články, vyhlásenia, stanoviská, oznámenia v pôvodnom znení bez redakčnej úpravy. Slovenský Večerník - WIS LLC podlieha len zákonom štátu Delaware v USA. S výhradou a bez obmedzenia v každom prípade a z akéhokoľvek dôvodu bude akýkoľvek spor podliehať výlučnej jurisdikcii príslušného súdu okresu Lewes v Delaware, USA. Ak chcete pridať oznam alebo článok, môžete ho publikovať zadarmo, ale musíte si vytvoriť a overiť účet.

0 Komentár