avatar
7 minutové čítanie

Panthers prežili aj vďaka Bobrovskému, Seattle dostal do maléru šampióna!

Prečítať článok

V stredu sa v NHL odohrali dva zápasy prvého kola play-off – po jednom z každej konferencie. Na východe sa z víťazstva tešila Florida, ktorá tak prežila prvú hrozbu vyradenia. Na západe sa z postupového mečbalu teší Seattle.

V prvom kole play-off sa už predlžoval zápas v každej z ôsmich sérií. Stalo sa tak po štvrtýkrát v histórii – videli sme to aj v rokoch 2001, 2013 a 2017.

------

Východná konferencia

BOSTON – FLORIDA 3:4 PP (séria: 3-2)

Sergej Bobrovskij urobil sekundu pred koncom tretej tretiny životne dôležitý zákrok a následne Matthew Tkachuk skóroval po šiestich minútach predĺženia, aby Florida uspela v Bostone 4:3 a znížila stav série prvého kola na 2:3 na zápasy. Rozhodujúcim sa stalo rozohrávanie puku Linusom Ullmarkom, ktoré zachytil Carter Verhaeghe predtým, ako sa k puku dostal dvojbodový Tkachuk. Pre Verhaegheho to bola tretia asistencia v zápase. Bobrovskij predviedol až 44 zákrokov a skórovali aj navrátilec Anthony Duclair, Sam Bennett a Sam Reinhart, ktorí posielali Panthers zakaždým do vedenia. Stav vyrovnávali Brad Marchand, navrátilec Patrice Bergeron (jeho 50. gól v play-off) a Taylor Hall, ktorý skóroval v štvrtom zápase po sebe. Marchand, ktorý mohol v závere tretej tretine rozhodnúť o postupe, pridal aj asistenciu. Dve si pripísal Charlie McAvoy. Ullmark kryl 21 striel a Bruins po prvýkrát v sezóne prehrali dva domáce duely po sebe. Panthers ako tretí tím vyhrali zápas, v ktorom čelili vypadnutiu, proti tímu s minimálne 60 výhrami zo základnej časti. Dokázali to aj Islanders v roku 1977 a pôvodní Jets v roku 1996. Verhaeghe sa s 20 bodmi v play-off dostal na tretie miesto klubového poradia pred Davea Lowryho a Raya Shepparda. Produktívnejší sú len Aleksander Barkov (23) a Jonathan Huberdeau (21). Zápas číslo šesť sa odohrá v piatok v Sunrise.

Hviezdy duelu:1. M. Tkachuk (FLA), 2. B. Marchand (BOS), 3. C. McAvoy (BOS)

Zdroj: Youtube / NHL
------

Západná konferencia

COLORADO – SEATTLE 2:3 (séria: 2-3)

Seattle sa priblížil k prepisovaniu histórie, keď si v stredu víťazstvom 3:2 na ľade Colorada vybojoval v piatom zápase série prvého kola postupový mečbal. Skvelý debut v NHL zažil dvadsaťjedenročný útočník Tye Kartye, ktorý obnovoval vedenie najmladšieho tímu ligy. Skóre stretnutia otvoril v druhej tretine Morgan Geekie a víťazný gól nakoniec strelil Yanni Gourde, ktorý zvyšoval v úvode tretej dvadsaťminútovky na 3:1. Philipp Grubauer aj Alexandar Georgiev čelili 28 strelám. Z domácich hráčov vyrovnal stav na 1:1 dvojbodový Nathan MacKinnon a duel v závere ešte zdramatizoval Evan Rodrigues, ktorý strelil kontaktný gól tri a pol minúty pred koncom tretej tretiny. Avalanche hrali bez Caleho Makara, ktorý si odpykával jednozápasovú suspendáciu. Duel nedohral obranca Josh Manson. Šiesty zápas série sa odohrá v piatok v Seattli, kde budú mať domáci šancu sériu uzavrieť. Ešte nikdy pritom úradujúci šampión nevypadol s organizáciou, s ktorou sa v play-off stretol premiérovo.

Hviezdy duelu: 1. T. Kartye (SEA), 2. M. Geekie (SEA), 3. Y. Gourde (SEA)