Pridajte svoj obsah na Slovenský večerník
Regióny
Kategória Regióny
avatar
3 minutové čítanie

Nemocnica Bory plánuje urgentný príjem

Nemocnica Bory plánuje urgentný príjem

Plánom Nemocnice Bory je spustiť urgentný príjem do prevádzky v septembri.

Preto v júni plánuje podať žiadosť na ministerstvo zdravotníctva o zaradenie do stabilnej siete urgentných príjmov druhého typu a žiadať o zazmluvnenie s všetkými tromi poisťovňami. Tomáš Kráľ, hovorca spoločnosti Svet zdravia, uviedol, že pôvodne plánovaná kapacita urgentného príjmu bola 40-tisíc návštev ročne, no dopyt môže byť ešte vyšší.

Od začiatku prevádzky nová nemocnica už ošetrila viac ako 8-tisíc pacientov, ako dodal Kráľ. Z tejto skupiny bol približne polovica poistencami Všeobecnej zdravotnej poisťovne (VšZP), s ktorou zatiaľ nemocnica nemá žiadnu zmluvu okrem prvej skupiny ambulantnej starostlivosti a diagnostiky.

Zatiaľ Všeobecná zdravotná poisťovňa (VšZP) neuzavrela žiadnu zmluvu pre lôžkové oddelenia, špecializácie v jednodňovej zdravotnej starostlivosti ani stacionár. Tomáš Kráľ, hovorca spoločnosti Svet zdravia, uviedol, že ich žiadosti sú kompletné a čakajú na konečné rozhodnutie poisťovne.

Dodáva, že nemocnica doteraz poskytla 589 vyšetrení poistencom VšZP v nezazmluvnených odbornostiach bezplatne. V prípade akútnych onkologických diagnóz žiadajú v mene pacientov výnimku od štátnej poisťovne, no väčšinou dostávajú negatívne odpovede. Ľuboš Lopatka, generálny riaditeľ nemocnice, zdôraznil, že tento stav je neudržateľný a musí sa čo najskôr zmeniť. Ich cieľom nie je diskriminácia poistencov VšZP, ktorí zjavne nemajú lepšiu a dostupnejšiu alternatívu.

© Slovenský večerník/ilustračné foto


Slovenský Večerník zverejňuje agentúrne články, vyhlásenia, stanoviská, oznámenia v pôvodnom znení bez redakčnej úpravy. Slovenský Večerník - WIS LLC podlieha len zákonom štátu Delaware v USA. S výhradou a bez obmedzenia v každom prípade a z akéhokoľvek dôvodu bude akýkoľvek spor podliehať výlučnej jurisdikcii príslušného súdu okresu Lewes v Delaware, USA. Ak chcete pridať oznam alebo článok, môžete ho publikovať zadarmo, ale musíte si vytvoriť a overiť účet.

0 Komentár