Ján Bync
Pridajte svoj obsah na Slovenský večerník
Regióny
Kategória Regióny
avatar
4 minutové čítanie

Na Spiši obnovujú mosty postavené v 50. až 80. rokoch minulého storočia

Na Spiši obnovujú mosty postavené v 50. až 80. rokoch minulého storočia

V rámci rozsiahlej obnovy cesty druhej triedy II/547 pokračuje rekonštrukcia piatich mostov na Spiši.

Celková investícia do týchto prác presahuje sumu 1,7 milióna eur, a financuje ich Košický samosprávny kraj prostredníctvom Integrovaného regionálneho operačného programu. Všetky tieto mosty, ktoré budú opravené, boli vybudované v období od 50. do 80. rokov minulého storočia. Medzi nimi sa nachádza aj najstarší most v obci Kolinovce (okres Spišská Nová Ves), ktorý pochádza z roku 1945.

Rekonštrukcia týchto mostov predstavuje druhú fázu projektu, ktorý zahŕňa úsek od hraníc okresu Košice-okolie až po Spišské Vlachy, ktorý je jednou z hlavných dopravných tepien. V rámci tohto projektu budú obnovené mosty cez Kojšovský potok vo Veľkom Folkmari, cez Záhorský potok pred Štefanskou Hutou, spomínaný most cez potok Studenec v Kolinovciach a dva mosty pred Spišskými Vlachmi - jeden cez potok Oľšavec a druhý cez Slatvinský potok.

Práce na mostoch zahŕňajú odstránenie povrchových vrstiev, ako aj zvodidiel a vozovky až po nosnú konštrukciu mostov.

V rámci rekonštrukcie budú vybudované nové spriahajúce dosky, mostné povrchy a vozovky. Okrem toho budú vyčistené korytá miestnych potokov a vytvorené kamenné sklzy na odvod vody, informoval hovorca Košického samosprávneho kraja, Michal Hudák.

Demolácia mostov nie je súčasťou rekonštrukcie, namiesto toho sa budú posilňovať ich nosné konštrukcie. Práce sa vykonávajú postupne po poloviciach, aby úseky boli počas rekonštrukcie stále prejazdné. Avšak vodiči musia rátať s dočasnými dopravnými obmedzeniami. Premávka v daných úsekoch je riadená svetelnou signalizáciou s nastavenými časovými intervalmi pre prejazd vozidiel.

© Slovenský večerník/ilustračné foto

Pridajte svoj obsah na Slovenský večerník

Slovenský Večerník zverejňuje autorské a agentúrne články, vyhlásenia, stanoviská, názory, oznámenia v pôvodnom znení bez cenzúry a redakčnej úpravy podľa prvého dodatku Ústavy Spojených Štátov Amerických, ktorý doplňuje ustanovenie garantujúce úplnú slobodu slova. Slovenský Večerník - WIS LLC podlieha len zákonom štátu Delaware v USA. S výhradou a bez obmedzenia v každom prípade a z akéhokoľvek dôvodu bude akýkoľvek spor podliehať výlučnej jurisdikcii príslušného súdu okresu Lewes v Delaware, USA. Ak chcete pridať oznam alebo článok, môžete ho publikovať zadarmo: Vytvoriť a overiť účet.

0 Komentár