avatar
11 minutové čítanie

McDavid a spol. zvrátili dôležitý zápas, prvé tímy siahajú po postupe

Prečítať článok

V nedeľu sa prvé tímy dostali k postupovým mečbalom. Okrem Bostonu a Caroliny, ktorých sa to týkalo, sa z výhry tešil aj Dallas a Edmonton. Tí série vyrovnali.

------

Východná konferencia

NY ISLANDERS – CAROLINA 2:5 (séria: 1-3)

Carolina sa stal prvým tímom s postupovým mečbalom v tohtoročnom play-off, keď v nedeľu uspeli na ľade Islanders 5:2, aby si ukončila osemzápasovú sériu prehier u súperov v rámci vyraďovacích bojov. Viedla pritom už 4:0. Seth Jarvis strelil dva góly, Sebastian Aho vytvoril klubový rekord s 20. gólom v play-off a pridal dve asistencie, skórovali aj Martin Nečas a dvojbodový MacKenzie MacEachern. Stefan Noesen dvakrát asistoval a Antti Raanta zastavil 27 striel. On i Iľja Sorokin čelili zhodne 29 strelám. Z Newyorčanov znížili stav Adam Pelech a v oslabení Bo Horvat. Casey Cizikas duel nedohral pre zranenie. Hurricanes, ktorým sa v zápase zranil Jack Drury, budú môcť o svojom postupe rozhodnúť doma. Piaty zápas série hostia v utorok. Aho prekonal rekord Eric Staala a je rekordérom organizácie Whalers/Hurricanes aj s 31 asistenciami a 51 bodmi získanými v play-off.

Hviezdy duelu:1. S. Aho (CAR), 2. S. Jarvis (CAR), 3. A. Raanta (CAR)

Zdroj: Youtube / NHL
------

FLORIDA – BOSTON 2:6 (séria: 1-2)

Boston sa vráti domov s postupovým mečbalom, keď vyhral štvrtý zápas série prvého kola play-off proti Floride 6:2. Prvou hviezdou zápasu sa stal Linus Ullmark, ktorý zastavil 41 striel. Taylor Hall zase zaznamenal dva góly a dve asistencie, Jake DeBrusk dva góly, Tyler Bertuzzi gól a asistenciu. Z gólu sa tešil aj Brad Marchand, kým Pavel Zacha dvakrát asistoval. Do brány sa dostal aj Jeremy Swayman po tom, čo bol Ullmark po potýčke s Matthewom Tkachukom v závere zápasu vylúčený do konca zápasu. Čelil len jednej strele, ktorú zastavil. Z domácich hráčov sa presadili dvojbodový Tkachuk, ktorý znižoval na 1:2, a Sam Bennett, ktorý znižoval na 2:3. Pri oboch góloch asistoval Brandon Montour. Sergej Bobrovskij pri svojom prvom štarte v tohtoročnom play-off inkasoval päť gólov z 30 striel – druhý gól Halla padol do prázdnej brány. Florida, ktorá nakoniec hrala bez Aarona Ekblada, vyslala na bránu prvých 10 striel stretnutia. Zápas číslo päť sa odohrá v stredu. Panthers čelili stavu 1:3 na zápasy dvakrát a zakaždým vypadli. Bruins majú pri vedení 3:1 výbornú bilanciu 21-2.

Hviezdy duelu:1. L. Ullmark (BOS), 2. J. DeBrusk (BOS), 3. T. Hall (BOS)

------

Západná konferencia

MINNESOTA – DALLAS 2:3 (séria: 2-2)

Dallasu sa po druhýkrát v sérii prvého kola play-off podarilo vyrovnať jej stav, keď v nedeľu zdolal Minnesotu tesne 3:2. Hostia v zápase ani raz neprehrávali. Tyler Seguin otvoril v závere druhej tretiny počas presilovky skóre zápasu, Jevgenij Dadonov zvýšil na 2:0 a Seguin druhým presilovkovým gólom v zápase obnovoval v 17. minúte tretej tretiny dvojgólové vedenie. Pri všetkých troch góloch asistoval Roope Hintz, Jake Oettinger kryl 32 striel. Prvýkrát stav znížil dvojbodový John Klingberg, druhýkrát Frederick Gaudreau. Filip Gustavsson urobil 21 zákrokov. Séria sa teraz vráti do Dallasu, kde sa jej piaty zápas odohrá v utorok. Minnesota, ktorej v zápase chýbal Joel Eriksson Ek, ešte nikdy v sérii play-off neviedla 3:1 na zápasy.

Hviezdy duelu:1. J. Oettinger (DAL), 2. T. Seguin (DAL), 3. J. Klingberg (MIN)

------

LOS ANGELES – EDMONTON 3:4 PP (séria: 2-2)

Edmonton prehrával 0:3, potom 3:4, no nakoniec sa mu podarilo zápas číslo štyri zvrátiť, aby vyrovnal stav série prvého kola play-off proti Los Angeles na 2:2. Nadstavený čas vynútil v 57. minúte Evander Kane a následne o výhre 5:4 rozhodol v 11. minúte predĺženia Zach Hyman, ktorý v normálnom hracom čase raz aj asistoval. traja hráči boli trojbodoví – Leon Draisaitl zaznamenal dva góly a asistenciu, Evan Bouchard gól a dve asistencie, Connor McDavid tri asistencie. Stuart Skinner inkasoval tri góly z 11 striel a po prvej tretine ho nahradil Jack Campbell. Ten kryl 27 z 28 striel. Gabriel Vilardi, dvojbodový Viktor Arvidsson a Anže Kopitar strelili v prvej tretiny góly Kings, Matt Roy v tretej tretine obnovil vedenie domácich. Phillip Danault a Kevin Fiala, ktorý sa vrátil do akcie, zaknihovali po dve asistencie. Joonas Korpisalo urobil 37 zásahov. Piaty zápas série sa odohrá v utorok v Edmontone. Ten po piatykrát vo svojej histórii a po prvýkrát od roku 1997 vyhral zápas play-off, v ktorom prehrával už o tri góly. Bouchard je prvým obrancom Oilers, ktorý začal play-off so štvorzápasovou bodovou sériou od roku 1988, kedy ju ťahal Charlie Huddy.

Hviezdy duelu: 1. Z. Hyman (EDM), 2. L. Draisaitl (EDM), 3. P. Danault (LAK)