Pridajte svoj obsah na Slovenský večerník
Regióny
Kategória Regióny
avatar
5 minutové čítanie

Festival nového cirkusu v Stupave zabaví rodiny s deťmi aj dospelých

Festival nového cirkusu v Stupave zabaví rodiny s deťmi aj dospelých

Podľa riaditeľa Pavla Kelleyho je tento festival jedinečný svojho druhu.

Festival Cirkul'art, ktorý začína v piatok v Stupave, prinesie viac ako 60 predstavení plných smiechu a akrobacie počas troch dní. Kaštieľsky park mesta sa transformuje na farebnú cirkusovú záhradu s divadlom, novým cirkusom a živým súčasným umením, spestrením posledného májového víkendu. Riaditeľ festivalu Pavol Kelley tvrdí, že ide o jedinečnú udalosť svojho druhu.

Tento rok ponúkame divákom viac ako 60 predstavení počas jedného víkendu. Môžu sa tešiť na vysokú hrazdu, vzdušné akrobatické šou plné cirkusových prekvapení. V šapitó uvidia špičkový program svetovej úrovne, opisuje výkonný riaditeľ nového cirkusového festivalu, na ktorý zavítajú umelci z rôznych krajín vrátane Argentíny, Izraela, Francúzska, Švajčiarska, Juhoafrickej republiky, Severného Írska, Fínska, Portugalska, Španielska, Venezuely, Kolumbie a Talianska.

Väčšina predstavení bude mať slovenskú premiéru a budú prvýkrát uvádzané na Slovensku, dodáva Kelley.

Na festivale Cirkul'art sa tiež predstaví David Dimitri, člen slávnej cirkusovej rodiny a školy. Bol hviezdou a sólistom v Cirque du Soleil, vystupoval na Broadwayi, Metropolitnej Opere a na kráľovskom Festivale Cirque Monte Carlo. Na festivale v blízkosti Bratislavy predvedie svoje predstavenie s názvom L'Homme Cirque. Organizátori ho opisujú ako autentickú kombináciu akrobacie, hudby a tanca, ktorá prináša divadelnú dynamiku a rôznorodosť cirkusových disciplín.

Dimitri je talentovaný umeliec viacerých žánrov a ekvilibrista. V cirkusovej aréne sa predstaví sám so svojimi kaskadérskymi kúskami, ktoré často presahujú ľudské možnosti. Každé predstavenie je výzvou. Môžem sa ocitnúť v neistých situáciách a niečo sa môže pokaziť. Avšak moja odvaha je nekonečná, dodáva festival o tomto umelcovi, ktorý si možno aj vystreli zo dela pred očami divákov.

Simona Salátová, hviezda slovenskej stand-upovej scény, sa stala ambasádorkou tohto ročníka festivalu. Okrem hlavného programu v kaštieľskom parku Stupava festival ponúka aj množstvo sprievodného programu. Divadelné skupiny, akrobati, divadelníci, moderní klauni a vzdušné konštrukcie pobavia malých aj veľkých návštevníkov. Cirkusová záhrada zahŕňa tri šapity s hlavným programom, bábkové divadlá, workshopy a tvorivé tréningové zóny.

© Slovenský večerník/ilustračné foto


Slovenský Večerník zverejňuje agentúrne články, vyhlásenia, stanoviská, oznámenia v pôvodnom znení bez redakčnej úpravy. Slovenský Večerník - WIS LLC podlieha len zákonom štátu Delaware v USA. S výhradou a bez obmedzenia v každom prípade a z akéhokoľvek dôvodu bude akýkoľvek spor podliehať výlučnej jurisdikcii príslušného súdu okresu Lewes v Delaware, USA. Ak chcete pridať oznam alebo článok, môžete ho publikovať zadarmo, ale musíte si vytvoriť a overiť účet.

0 Komentár