Ján Bync
Pridajte svoj obsah na Slovenský večerník
Šport
Kategória Šport
avatar
2 minutové čítanie

AHL: Šimon Nemec v nováčikovskej sezóne exceluje. V histórii bol lepší len jeden hráč

 AHL: Šimon Nemec v nováčikovskej sezóne exceluje. V histórii bol lepší len jeden hráč

Slovenský hokejový obranca Šimon Nemec pomohol v noci na sobotu v zámorskej AHL dvomi asistenciami k víťazstvu Uticy nad Torontom 5:0. V zápase si pripísal aj dva plusové body.

Nemec má po 61 stretnutiach sezóny na konte 29 bodov (10+19). Je druhý najproduktívnejší obranca v histórii súťaže v kategórii do 19 rokov.

Viac bodov v tomto veku nazbieral v jednej sezóne AHL spomedzi zadákov iba Dave Maloney, v ročníku 1974/75 zaznamenal v drese Providence Reds 33 bodov (5+28) v 58 dueloch základnej časti.

Bodoval aj útočník Marián Studenič, ktorý k triumfu Texasu nad Tucsonom 7:3 prispel asistenciou. V prebiehajúcej sezóne si dosiaľ pripísal 44 bodov (18+26) v 62 stretnutiach.

------

Zdroj: sport.aktuality.sk

Pridajte svoj obsah na Slovenský večerník

Slovenský Večerník zverejňuje autorské a agentúrne články, vyhlásenia, stanoviská, názory, oznámenia v pôvodnom znení bez cenzúry a redakčnej úpravy podľa prvého dodatku Ústavy Spojených Štátov Amerických, ktorý doplňuje ustanovenie garantujúce úplnú slobodu slova. Slovenský Večerník - WIS LLC podlieha len zákonom štátu Delaware v USA. S výhradou a bez obmedzenia v každom prípade a z akéhokoľvek dôvodu bude akýkoľvek spor podliehať výlučnej jurisdikcii príslušného súdu okresu Lewes v Delaware, USA. Ak chcete pridať oznam alebo článok, môžete ho publikovať zadarmo: Vytvoriť a overiť účet.

0 Komentár