Skip to content
Menu
Stojí 3 eurá a funguje ako botox na vlasy za 50 eur. Naneste na pramene a dosiahnete efekt ako v salóne
publikované: 2 júna, 2024
Menej ako minútu min.
Stojí 3 eurá a funguje ako botox na vlasy za 50 eur. Naneste na pramene a dosiahnete efekt ako v salóne

2.6.2024 Redakcia Vášeň v tebe (Foto: shutterstock/New Africa).

Táto domáca maska pôsobí na vlasy ako botox. Posilní a vyživí pramene, ale zároveň je lacná a nevyžaduje návštevu kaderníckeho salónu. Ako si ju pripraviť? Ukazuje sa, že všetko, čo potrebujete, sú ingrediencie, ktoré má väčšina z nás v kuchynskej skrinke.

Ako urobiť domáci botox na vlasy?
Foto: shutterstock/New Africa

Počas letných mesiacov je dobré starať sa o svoje vlasy, pretože sú vystavené slnku, klimatizácii a suchému vzduchu. Namiesto toho, aby ste sa objednali ku kaderníkovi, je dobré urobiť si vlasový botox doma, ktorý je rovnako účinný a rozhodne lacnejší. Nezabudnite však pred aplikáciou vykonať alergický test.

Čo prináša botox na vlasy? Nemusíte míňať peniaze na drahé ošetrenie. Stačí vám produkt z kuchynskej skrinky

Účinok, podobný botoxu na vlasy, prináša maska zo zemiakového škrobu.
Foto: shutterstock/Natallia Ploskaya

Botox je populárne ošetrenie, ktorého cieľom je obnoviť štruktúru vlasov, zlepšiť ich celkový stav, ako aj posilniť a vyživiť ich. Zanecháva pramene jemné na dotyk, pružné a lesklé. Nie každý si ho však môže dovoliť, pretože cena v kaderníckom salóne sa pohybuje od 50 do 120 eur. Našťastie, tieto peniaze nemusíme míňať. Botox si môžeme na vlasy aplikovať sami doma.

Domáci spôsob, ako vyživiť svoje vlasy, je maska zo zemiakového škrobu. Stačí zmiešať polievkovú lyžicu škrobu s dvoma polievkovými lyžicami vašej obľúbenej masky na vlasy a potom ju naniesť na šampónom umyté pramene. Zmes nechajte pôsobiť približne 15 minút a potom opláchnite vodou. Pre účinnejší výsledok opakujte kúru raz týždenne.

Domáci botox na vlasy. Naneste na mokré pramene a efekt vás poteší. Vlasy budú vyzerať, akoby ste práve vyšli od kaderníka.

Med vyživí suché, rozštiepené a poškodené pramene, zatiaľ čo vaječný žĺtok im dodá lesk, zregeneruje ich a zabráni vypadávaniu vlasov.
Foto: shutterstock/Nick Alias

Ďalším spôsobom, ako si vyrobiť domáci botox, je zmiešať dve polievkové lyžice medu a vaječný žĺtok. Med vyživí suché, rozštiepené a poškodené pramene, zatiaľ čo vaječný žĺtok im dodá lesk, zregeneruje ich a zabráni vypadávaniu vlasov. Obe zložky zmiešajte do hladkej konzistencie, potom naneste na navlhčené vlasy a nechajte pôsobiť približne 10 minút. Po uplynutí tejto doby zmes opláchnite a pramene umyte každodenným šampónom.

Redakcia Vášeň v tebe.

Súvisiace články:

Čo robiť, aby vlasy rástli rýchlejšie? Podľa trichológov je to jednoduchšie, ako si myslíte

2 polievkové lyžice a pol pohára. Je to hit kaderníkov z čias socializmu. Ja ju nazývam „maska na špeciálne úlohy“

The post Stojí 3 eurá a funguje ako botox na vlasy za 50 eur. Naneste na pramene a dosiahnete efekt ako v salóne appeared first on Vášeň v tebe.