Skip to content
Menu
Staromestské slávnosti v Žiline osviežia viaceré novinky
publikované: 27 apríla, 2024
Menej ako minútu min.
Staromestské slávnosti v Žiline osviežia viaceré novinky

Staromestské slávnosti v Žiline tento rok prichádzajú s niekoľkými novinkami, ktoré osviežia ich už tak bohatý program. Tento kultúrny festival, ktorý priláka tisíce návštevníkov, sa uskutoční od 23. do 25. mája a ponúkne zábavu pre všetky vekové kategórie.

Primátor mesta Žilina, Peter Fiabáne, prezradil, že Staromestské slávnosti majú za sebou takmer tri desaťročia a stali sa jedinečným kultúrnym podujatím nielen pre Žilinčanov, ale aj pre návštevníkov z ďaleka. Tento rok festival prinesie nielen kvalitný hudobný program, ale aj zaujímavé sprievodné aktivity a novinky.

Medzi novinkami patrí účasť úspešných kandidátov z výzvy Open Call – Otvorené pódium, ktorí budú doplniť program festivalu. Okrem toho sa tento rok predstaví aj koncept “Afterparties”, ktorý ponúkne možnosť zábavy aj po skončení hlavného programu v spolupracujúcich kultúrnych inštitúciách. Ďalšou novinkou je rozšírená ponuka remeselných výrobkov, ktoré sa nájdu nielen na námestiach, ale aj v novootvorenej Tržnici Žilina.

Program Staromestských slávností zahŕňa rôzne hudobné žánre od slovenskej a českej hudobnej scény, ako aj folklórne vystúpenia a miestne kapely. Okrem hudobného programu sa v programe nachádzajú aj slávnostné aktivity ako súťaž “Žilina – Moje mesto” a Slávnostná akadémia Zboru Žilincov, kde sa odovzdáva cena Genius Loci Solnensis za celoživotnú tvorivosť a zásluhy o rozvoj mesta Žilina.

©Slovenský večerník/ilustračné foto