Skip to content
Menu
Spišské Vlachy Vás srdečne pozývajú na spoločné upratovanie krásnej Zahury
Redakcia
publikované: 13 apríla, 2024
Menej ako minútu min.
Spišské Vlachy Vás srdečne pozývajú na spoločné upratovanie krásnej Zahury
Redakcia

V prírode, ktorá nás obklopuje, je zakotvená krása a pokoj, ktoré nám prinášajú harmóniu a potešenie. No tá istá príroda, ktorá nás obdarúva svojou nádherou, často trpí následkom ľudských aktivít.

V snahe zachovať túto krásu pre budúce generácie a posilniť našu zodpovednosť voči životnému prostrediu, sa do akcie zapája Poľovnícke združenie Spišské Vlachy.

Ako informuje mesto Spišské Vlachy, v sobotu, 27. apríla 2024 sa na mieste, kde príroda dotýka srdca každého návštevníka, uskutoční spoločné upratovanie krásnej Zahury. Počiatočným bodom akcie bude prvé jazero Zahurou, kde sa o 8:00 hod. stretnú ochotní dobrovoľníci pripravení pomôcť očistiť tento unikátny revír.

Poľovnícke združenie Spišské Vlachy si uvedomuje význam udržateľnosti a ochrany životného prostredia. S touto víziou v srdciach sa rozhodli nečakať, ale konať. Spoločne s miestnymi obyvateľmi, dobrovoľníkmi a nadšencami do prírody sa zaväzujú udržiavať čistotu a krásu Zahury, aby sa stala vzorovým revírom pre všetky ostatné prírodné oblasti.

Tento spoločný úsilný začína našou osobnou zodpovednosťou. Každý krok, ktorý urobíme smerom k čistejšej prírode, má hlboký dopad. Preto vyzývame každého, kto má rád prírodu a chce zanechať svoj stôl čistejší pre budúce generácie, aby sa pridal k našej akcii.

Načo sa tešiť? Okrem pocitu spokojnosti, že sme urobili niečo dobré pre naše prostredie, nás čaká aj možnosť spoznať nových ľudí, zdieľať zážitky a posilniť spoločenstvo. Spolu dokážeme veľké veci.

Preto, príďte v sobotu, 27. apríla 2024, o 8:00 hod. na prvé jazero Zahurou a spoločne urobme svet krajším. Každá ruka, každý krok, každý úsmev prispieva k tomu, aby bola naša príroda ešte krajšia a čistejšia. Buďme zmenou, ktorú chceme vidieť vo svete.

© Slovenský večerník/ilustračné foto