Skip to content
Menu
Špina z rohov zmizne mihnutím oka. Všetko, čo potrebujete, je domáci čistič. Budú ako nové
publikované: 10 júla, 2024
Menej ako minútu min.
Špina z rohov zmizne mihnutím oka. Všetko, čo potrebujete, je domáci čistič. Budú ako nové

10.07.2024 Redakcia Vášeň v tebe (Foto: shutterstock/g_dasha).

Čistenie škár môže byť únavnou úlohou a čistiace prostriedky určené na tento účel zvyčajne obsahujú veľa chemikálií a sú drahé. Preto stojí za to pozrieť sa na domáce opravné prostriedky, aby ste si v nich urobili poriadok. Ako vyčistiť špinavú škárovaciu hmotu? Nielen, že je to neuveriteľne jednoduché, ale je to aj veľmi lacné.

Ako vyčistiť špinavú škárovaciu hmotu?
Foto: shutterstock/g_dasha

Špinavá škárovacia hmota je nočnou morou každej gazdinky. Nielenže vyzerajú škaredo, ale sú aj ťažko umývateľné. Našťastie máme v kuchyni ingrediencie, z ktorých sa dajú vyrobiť mimoriadne účinné čistiace prostriedky. Vďaka nim môžete kúpeľňu dôkladne vyčistiť bez zbytočnej námahy.

Ako vyčistiť špinavú škárovaciu hmotu? Vďaka tejto paste nie je potrebné drhnutie

Keď vidíme nepekné, zažltnuté škáry medzi obkladačkami v kúpeľni, okamžite sa zdržíme kúpania. Našťastie ich čistotu vieme ľahko obnoviť. Stačí si vyrobiť pastu, ktorú ak nanesiete na špinu, bleskovo ju odstráni. Na jeho prípravu budete potrebovať iba tri ingrediencie:

60 ml octu,

9 lyžíc sódy bikarbóny,

lyžica prostriedku na umývanie riadu.

Všetky ingrediencie spolu zmiešame v miske, kým nezískame hustú hmotu. Naneste ju do rohov starou zubnou kefkou, zľahka trením. Nechajte pôsobiť 20 minút a po uplynutí času opláchnite vodou a utrite dosucha handričkou z mikrovlákna.

Ako vyrobiť čistič na škáry? Pripravte si roztok z ingrediencií, ktoré nájdete v kuchyni

Domáci čistič na škáry poskytuje vynikajúcu ochranu proti hromadeniu plesní a nečistôt. Môžete ho použiť nielen na čistenie dlaždíc, ale skvele sa hodí aj na čistenie sprchovacích kabín. Vďaka nemu zabudnete na usadeniny na skle a stekajúca voda nezanechá ďalšie šmuhy.

Potrebné ingrediencie:

1/2 šálky liehového octu,

1/2 šálky vody,

1/4 šálky sódy bikarbóny,

4 polievkové lyžice citrónovej šťavy.

Do rozprašovača nalejte vodu, ocot a citrónovú šťavu a premiešajte. Potom do roztoku postupne pridávajte sódu bikarbónu. Na tento účel je najlepšie použiť malý lievik, cez ktorý môže prášok ľahko prepadnúť do fľaše. Nakoniec všetko dôkladne premiešajte a váš domáci čistič kúpeľne je hotový.

Ak ho chcete použiť na čistenie obkladov a škár, dôkladne ich nastriekajte a nechajte 10 minút pôsobiť. Po uplynutí tejto doby škáry očistite malou kefkou a opláchnite vodou. Ak chcete použiť roztok na čistenie sprchovej kabíny, jednoducho povrch dôkladne nastriekajte, nechajte pôsobiť 8 minút a utrite špongiou. Nakoniec dôkladne opláchnite vodou a utrite papierovou utierkou.

RADA! Ak vás vôňa octu dráždi, môžete do tekutiny pridať 10-12 kvapiek vášho obľúbeného esenciálneho oleja, aby ste zakamuflovali jeho vôňu.

Redakcia Vášeň v tebe.

Súvisiace články:

Používajte namiesto zmäkčovača tkanín. Stačí pol pohára a budú nadýchanejšie ako v luxusných kúpeľoch

Hodím do bubna a zapnem práčku. Tento nepríjemný problém som vyriešila prakticky zadarmo

The post Špina z rohov zmizne mihnutím oka. Všetko, čo potrebujete, je domáci čistič. Budú ako nové appeared first on Vášeň v tebe.