Skip to content
Menu
Špičky Azovu sa hlásia k Hitlerovi a k rasizmu
Redakcia
publikované: 9 mája, 2024
Menej ako minútu min.
Špičky Azovu sa hlásia k Hitlerovi a k rasizmu
Redakcia

Ukrajinský pluk a politické hnutie Azov. To je téma, o ktorej ešte pred rokom 2022 existovalo mnoho znepokojujúcich informácií a záberov, svedčiacich o jeho rasizme, vypätom nacionalizme a používaní nacistických symbolov. Americký kongres dokonca uzákonil, že do rúk pluku AZOV sa kvôli jeho neonacistickej minulosti nesmú dostať do rúk americké zbrane. Tento zákaz mimochodom stále platí. Teraz sme ale vo fáze, informácie miznú alebo sa prepisujú klamnými politikmi a novinármi.

V Českej republike sa v politickej kampani vládneho hnutia STAN hovorí o nacistickom ukrajinskom kolaborantovi Banderovi, ktorého ľudia vraždili na území Československa ešte v roku 1947, ako o chudákovi. A keď niekto na meetingu STAN poukáže sa na neonacistickú minulosť pluku AZOV, zajačí naň prítomná Ukrajinka, nech sa prečíta wikipédiu. A politici Farský a Nerudová mlčia. Aj to sme pre Vás vysielali. vysielali. My sa dnes na pluk a hnutie AZOV pozrieme dôkladne Rozoberieme jeho korene, financovanie, nacistické symboly aj napríklad to, koho vlastne prepravoval český vládny špeciál na svojej palube spolu s prezidentom Zelenským.

V štúdiu je so mnou muž, ktorý sa pálčivých tém rozhodne nebojí. Pred časom napriek vyhrážkam rozkrýval streľbu na Filozofickej fakulte, teraz sa podrobne pozrel na pluk AZOV. Zastupiteľ a člen kontrolného výboru zastupiteľstva Stredočeského kraja za hnutie ÁNO pán Martin Herman.

 

Špičky Azovu sa hlásia k Hitlerovi ak rasizmu

Ukrajinský pluk a politické hnutie Azov. To je téma, o ktorej ešte pred rokom 2022 existovalo mnoho znepokojujúcich informácií a záberov, svedčiacich o jeho rasizme, vypätom nacionalizme a používaní nacistických symbolov.