Skip to content
Menu
Smer chce, aby sa situácia upokojila ešte pred spoločným stretnutím, bez Fica do toho nepôjdu (anketa)
publikované: 21 mája, 2024
Menej ako minútu min.
Smer chce, aby sa situácia upokojila ešte pred spoločným stretnutím, bez Fica do toho nepôjdu (anketa)

Spoločnosť je po minulotýždňovom atentáte na predsedu vlády Roberta Fica naďalej rozdelená. Politici naprieč celým spektrom sa zhodujú, že k upokojeniu atmosféry je potrebné dospieť, nezhodujú sa však kedy a akým spôsobom. 

Dosluhujúca prezidentka Zuzana Čaputová so svojím nástupcom Petrom Pellegrinim vyzvali na hľadanie konsenzu za okrúhlym stolom.

Stretnutie politických lídrov sa nateraz odkladá. Svoje výhrady voči formátu prízvukovala najmä najmenšia koaličná strana SNS.

Robert Kaliňák, podpredseda vlády, ktorý dočasne vedie kabinet Roberta Fica, dodáva, že spoločné rokovanie sa neruší, len si vyžaduje viac času. „Robert Fico je predseda vlády, zotavuje sa z najťažších zranení a ja nevidím dôvod, prečo by sme ho mali nahrádzať v takýchto dôležitých diskusiách,“ vysvetlila dvojka Smeru.

Na spoločnom stretnutí chceli hlavy štátu za stôl priviesť všetkých zástupcov parlamentných strán a zaviazať ich k návratu k pokojnému výkonu politiky, bez útočenia a eskalovania spoločenských nálad.

„Chceme všetkých vyzvať k zodpovednému prístupu, vykročme z bludného kruhu nenávisti a vzájomných obviňovaní. To, čo sa včera stalo, bol individuálny čin, ale napätá atmosféra v spoločnosti bola naším kolektívnym dielom,“ povedala prezidentka Čaputová.

HN oslovili viacerých politikov s anketovou otázkou: Za akých okolností by malo prebehnúť rokovanie s odchádzajúcou prezidentkou Zuzanou Čaputovou a jej nástupcom Petrom Pellegrinim pri okrúhlom stole?

Robert Kaliňák, podpredseda vlády, minister obrany (Smer)

Tento článok je určený iba pre predplatiteľov.
Zostáva vám 66% na dočítanie.

Zdroj: HN