Skip to content
Menu
Slávnosť sv. Floriána v Spišskej Belej: Oslava patróna hasičov
publikované: 27 apríla, 2024
Menej ako minútu min.
Slávnosť sv. Floriána v Spišskej Belej: Oslava patróna hasičov

Mesto Spišská Belá pripravuje slávnosť sv. Floriána, patróna hasičov, ktorá sa uskutoční 5. mája 2024.

Táto tradičná slávnosť je významnou udalosťou pre miestnych hasičov a obyvateľov mesta, ktorí si týmto spôsobom uctievajú ochrancu proti ohňom a živlom.

Ako informuje mesto Spišská Belá, program slávnosti začne svätou omšou, ktorá sa bude konať v miestnom kostole sv. Floriána. Na omši sa zúčastnia hasiči z okolia so svojimi uniformami, aby vzdali poctu sv. Floriánovi. Po omši bude nasledovať sprievod cez mesto, vedený hasičmi a sprievodnými vozidlami.

Na námestí bude pripravený bohatý program pre všetkých návštevníkov. Návštevníci si budú môcť prezrieť hasičskú techniku, zúčastniť sa rôznych ukážok záchranných prác a hasičských zásahov. Deti budú mať možnosť vyskúšať si hasičské obleky a vyhodiť si zručnosti v hasičských disciplínach.

Okrem toho, na námestí budú stánky s občerstvením a rôznymi suvenírmi, ktoré ponúkajú miestni predajcovia. Oslavy budú sprevádzané hudobným programom a ďalšími kultúrnymi aktivitami.

Slávnosť sv. Floriána je skvelou príležitosťou pre obyvateľov Spišskej Belej a okolia, aby sa stretli a oslávili odkaz sv. Floriána, ktorý symbolizuje ochranu a pomoc v nebezpečných situáciách. Príďte a zažite tento deň plný zábavy, vzdelania a úcty k našim hasičom!

© Slovenský večerník/ilustračné foto