Skip to content
Menu
Slatinský jarmok 2024 v Hnúšti: Tradícia a zábava v Zvolenskej Slatine
Regióny
publikované: 2 júna, 2024
Menej ako minútu min.
Slatinský jarmok 2024 v Hnúšti: Tradícia a zábava v Zvolenskej Slatine
Regióny

Obec Zvolenská Slatina srdečne pozýva všetkých návštevníkov na tradičný Slatinský jarmok, ktorý sa uskutoční v sobotu 15. júna 2024. Ako informuje mesto Hriňová, tento deň plný tradícií, zábavy a kultúry sa začne o 9:00 a potrvá až do 20:00. Miestom konania je centrum obce Zvolenská Slatina, ktoré sa na celý deň premení na pulzujúce jarmočné miesto.

Program a aktivity

Na Slatinskom jarmoku si prídu na svoje všetky vekové kategórie. Pre návštevníkov bude pripravené množstvo stánkov s rozličným tovarom od domácich i regionálnych predajcov. Tradičné remeselné výrobky, domáce špeciality, čerstvé produkty z farmy a množstvo iných zaujímavých vecí čakajú na svoje objavenie.

Okrem nákupov sa môžu návštevníci tešiť na bohatý kultúrny program, ktorý zahŕňa folklórne vystúpenia miestnych súborov, hudobné koncerty a divadelné predstavenia. Deti sa môžu zabaviť na rôznych atrakciách a zúčastniť sa tvorivých dielní, kde si môžu vyskúšať napríklad maľovanie na tvár, výrobu drobných suvenírov alebo sa povoziť na kolotoči.

Gastronomické pochúťky

Čo by to bol jarmok bez vynikajúcich jedál a nápojov? Návštevníci budú môcť ochutnať tradičné slovenské špeciality, ako sú bryndzové halušky, klobásy, lokše a mnoho ďalších. Na svoje si prídu aj milovníci sladkostí, pre ktorých budú pripravené

rôzne druhy koláčov, medovníkov a iných cukroviniek. K tomu všetkému nebude chýbať ani ponuka domácich vín a pív z miestnych pivovarov.

Príďte a zažite atmosféru

Slatinský jarmok nie je len o nákupoch a jedle, ale aj o stretávaní sa s priateľmi, rodinou a spoznávaní nových ľudí. Je to skvelá príležitosť na spoločné strávenie času, na posilnenie miestnych tradícií a kultúry, a na podporu domácich výrobcov a predajcov.

Tešíme sa na vašu účasť a veríme, že Slatinský jarmok 2024 bude opäť nezabudnuteľným zážitkom pre všetkých. Nezabudnite si poznačiť dátum 15. júna do kalendára a príďte si užiť tento výnimočný deň v srdci Zvolenskej Slatiny.

© Slovenský večerník/ilustračné foto