Skip to content
Menu
Skupina Elán ohlásila koncert v Košiciach: Oslavy s východniarmi vždy stoja za to, odkazuje Jožo Ráž
publikované: 27 mája, 2024
Menej ako minútu min.
Skupina Elán ohlásila koncert v Košiciach: Oslavy s východniarmi vždy stoja za to, odkazuje Jožo Ráž

Skupina Elán potvrdila svoj koncert v košickej Steel aréne. Termín zvolila viac ako vhodný, v deň koncertu, 24.októbra oslávi hlavná postava kapely Jožo Ráž narodeniny. Elán vystúpi s programom Elán 70 a jasným odkazom „Oslavy pokračujú“.

Rozhodnutie vystúpiť v najväčšej hokejovej hale východného Slovenska padlo najmä preto, aby Elán uspokojil všetkých slovenských fanúšikov, ktorí si nestihli zakúpiť vstupenky na tri po sebe idúce koncerty v Bratislave.

„Košických fanúšikov a celkovo východniarov mám veľmi rád a keď som si uvedomil, že sme tam nehrali 7 rokov a zároveň je možné tam ísť v rovnaký deň ako oslávim narodeniny, bol som k tomu veľmi „nalomený“. A tak vám odkazujem: Je rozhodnuté – dorazíme a veľmi sa na Vás teším, oslavy s východniarmi vždy stoja za to“ komentuje toto rozhodnutie Jožo Ráž.

„Zahráme program Elán 70 a pretože pre mnohých fanúšikov je problematické cestovať z Košíc do Bratislavy a ešte viac fanúšikov si vstupenky do Bratislavy ani nestihlo kúpiť, celá kapela je pripravená odohrať nezabudnuteľný koncert – skrátka oslavy pokračujú a Košice ako jediné mesto východného Slovenska môžu tento program zažiť s nami“ dodáva Jano Baláž s tým, že je to naozaj výnimočné a žiadne ďalšie slovenské mesto už kapela v pláne nemá.

Skupina Elán vznikla v roku 1968. Vydala pätnásť študiových albumov, päť anglických albumov aj množstvo kompilácií, za ktorých predaje získala 25 platinových dosiek. Pilierom kapely sú Jožo Ráž (spev, basgitara) a Jano Baláž (spev, gitara). Jeden zo zakladateľov kapely (klávesy, spev) zomrel minulý rok v auguste.

S Vašom odišiel kus Elánu, uviedol na poslednej rozlúčke s hudobníkom Jožo Ráž

Na jar 2024 skupina po piatich rokoch vydala nový singel – Znova sa ma dotkni.

Zdroj: HN