Skip to content
Menu
Školy využívajú právnu medzeru, nasadzujú hodiny, ktoré žiakov unavujú
publikované: 23 mája, 2024
Menej ako minútu min.
Školy využívajú právnu medzeru, nasadzujú hodiny, ktoré žiakov unavujú

Budíček o piatej, následne po tme do školy, potom záujmové krúžky, príchod domov v neskoré poobedie. A to im ešte zostáva učenie na písomky, ktoré ich čakajú na ďalší deň. Aj takto vyzerá bežný deň mnohých žiakov.

Staršia generácia si pamätá takzvané nulté hodiny. Možnosť zaradiť takúto hodinu do výučby však bola ministerstvom školstva zrušená už v roku 2011. Riaditeľ školy však stále môže posunúť vyučovanie na skorší čas.

Šimkovičovej rezort na čele s Machalom pripravuje nové vzdelávanie na školách. Druckera stále neoslovili

„Začiatok vyučovania určuje riaditeľ po prerokovaní s pedagogickou radou a radou školy najskôr o siedmej hodine a najneskôr o deviatej hodine,“ píše sa vo vyhláške rezortu.

Štandardne sa žiaci začínajú učiť od ôsmej hodiny, no niektoré školy využívajú vyhlášku a deti sedia v triede už od siedmej. Riaditelia škôl odôvodňujú posun začiatku prvého zvonenia tým, že majú nedostatok učební alebo pedagógov.

Skorý začiatok výučby je však ťažký hlavne pre deti, ktoré do školy dochádzajú z väčšej diaľky a poobede navštevujú krúžky. Problém majú hlavne stredoškoláci, ktorí autobusom alebo vlakom pricestujú do mesta. Následne sa mestskou hromadnou dopravou presunú k škole.

Skorých začiatkov čo najmenej

Tento článok je určený iba pre predplatiteľov.
Zostáva vám 65% na dočítanie.

Zdroj: HN