Skip to content
Menu
Šialenosť od BMW: Veľké kontroverzné SUV obliekli do zamatu, trblietok a flitrov
publikované: 20 mája, 2024
Menej ako minútu min.
Šialenosť od BMW: Veľké kontroverzné SUV obliekli do zamatu, trblietok a flitrov

BMW posledné roky predstavuje jeden kontroverzný model za druhým. Dizajn je síce subjektívna záležitosť, no pri mnohých novinkách mníchovského výrobcu vzbudil u verejnosti rozporuplné reakcie. Treba však jedným dychom dodať, že pri reálnom stretnutí pôsobí drvivá väčšina „hriešnikov“ oveľa lepšie a na svoju stranu pritiahne aj pôvodne nosom krčiacich fanúšikov. Ide napríklad o rad 4/i4 s takzvanou bobrou maskou chladiča, M3 a M4, ale taktiež nový rad 2, rad 7, model iX či plug-in hybridné monštrum z dielne BMW M s označením XM.

Snáď najviac pozornosti svojim príchodom pritiahol posledný menovaný – urastené a mimoriadne výkonné SUV, ktoré v útrobách využíva plug-in hybridný systém v kombinácii s plnotučným benzínovým osemvalcom. A komu by samotný dizajn neprišiel dostatočne zaujímavý a pre mnohých kontroverzný, jedinečný počin automobilky by mohol byť tou pravou voľbou.

Pri príležitosti 77. filmového festivalu v Cannes totiž toto podujatie hostilo svetovú premiéru modelu BMW XM Mystique Allure. Vozidla inšpirovaného britskou supermodelkou Naomi Campbell a spájajúceho progresívny luxus s extravagantným vzhľadom. Vznikol s použitím exkluzívnych materiálov zo sveta haute couture a dostal jedinečný soundtrack navrhnutý v spolupráci so známym skladateľom filmovej hudby Hansom Zimmerom. Ten sa už viackrát postaral aj o „podmaz“ iných elektrifikovaných áut značky.

Tento článok je určený iba pre predplatiteľov.
Zostáva vám 62% na dočítanie.

Zdroj: HN