Skip to content
Menu
SaS chce rokovať o situácii v polícii na mimoriadnom bezpečnostnom výbore, podľa Krúpu je neudržateľná
Aktuálne
publikované: 24 júna, 2024
Menej ako minútu min.
SaS chce rokovať o situácii v polícii na mimoriadnom bezpečnostnom výbore, podľa Krúpu je neudržateľná
Aktuálne

24.6.2024 (SITA.sk) – Opozičná strana SaS che zvolať mimoriadny parlamentný výbor pre obranu a bezpečnosť, na ktorej sa bude za účasti ministra vnútra Matúša Šutaja Eštoka a zástupcov policajných odborov diskutovať o situácii v polícii. Ako v pondelok na brífingu povedal poslanec Juraj Krúpa, situácia je totiž podľa neho v súčasnosti neudržateľná.

Vyšetrovanie prípadov

Okrem nespokojnosti odborárov s materiálnym zabezpečením policajtov pripomenul aj meškania pri vydávaní pasov. Tiež uviedol, že po novelizácii Trestného zákona sa policajti akoby báli vyšetrovať niektoré prípady.

Vidíme napríklad vyjadrenie inšpekcie ministerstva vnútra, že odkladá vyšetrovanie takzvaných manipulovaných nahrávok, ktoré púšťal Smer-SD ešte počas minulého volebného obdobia a zneužíval ich na svoju volebnú kampaň. Alebo prípad vyšetrovania Andreja Danka a jeho havárie do semaforu,” uviedol Krúpa.

Opozičný poslanec zároveň kritizoval ministra vnútra, že za deväť mesiacov nevyriešil v polícii nič z toho, čo sľuboval, či už ide o platy, alebo materiálne vybavenie a infraštruktúru.

Decentralizácia verejných obstarávaní

Za celých deväť mesiacov nič. Likvidácia NAKA, likvidácia ‚čurillovcov‘, veľká akcia na hraniciach, čo bola v podstate len taká šou. Ale za deväť mesiacov ani jeden koncepčný materiál, ktorý by naznačoval, akým spôsobom bude vedenie pristupovať k tejto kritickej situácii v policajnom zbore,” skonštatoval Krúpa.

Poslanec doplnil, že situáciu s nedostatočným materiálnym vybavením a zastaranou infraštruktúrou v polícii by mohla čiastočne vyriešiť decentralizácia verejných obstarávaní.

Kde by jednotlivé útvary – okresné, alebo aspoň na krajskej úrovni, mohli riešiť kritickú situáciu, ktorí majú,” dodal Krúpa.

Viac k témam: Čurillovci, Minister vnútra SR, Parlamentný výbor, Trestný zákon
Zdroj: SITA.sk – SaS chce rokovať o situácii v polícii na mimoriadnom bezpečnostnom výbore, podľa Krúpu je neudržateľná © SITA Všetky práva vyhradené.