Skip to content
Menu
SaS chce prísť so zákonom na ochranu médií pred politickým tlakom. Obáva sa konca nezávislého spravodajstva
publikované: 27 mája, 2024
Menej ako minútu min.
SaS chce prísť so zákonom na ochranu médií pred politickým tlakom. Obáva sa konca nezávislého spravodajstva

Opozičná SaS pripravuje legislatívny návrh, ktorým chce prispieť k ochrane médií pred politickým tlakom. Informoval hovorca strany Ondrej Šprlák. SaS argumentuje aktuálnou situáciou v krajine, hovorí o ohrození slobody tlače.

“Ak nepomenujeme konkrétne riziká, hrozí, že nezávislé a slobodné spravodajstvo na Slovensku skončí,” obáva sa predseda liberálov Branislav Gröhling.

Skonštatoval, že útoky na médiá a novinárov, bojkotovanie televíznych diskusií, obmedzovanie slobody médií vytvárajú ďalší nepokoj a priestor na zhoršenie situácie a rozdelenie spoločnosti.

“Aj preto pripravujeme zákon, ktorý by zabraňoval verejným orgánom, aby vyvíjali nátlak na vedenie médií a novinárov. Išlo by o ochranu médií pred politickými tlakmi, ktorých sme svedkami,” ozrejmil.

Člen SaS René Parák sa rovnako obáva cenzúry médií. Poukázal na vládne zmeny v telerozhlase. “Do toho vláda tlačí aj na súkromné televízie a chce priamo zasahovať do politických diskusií,” tvrdí. Považuje za nevyhnutné, aby opozícia aj spoločnosť vyjadrili podporu kritickým novinárom a médiám, ktoré sú vystavené “existenčným a ekonomickým tlakom”.

Zdroj: HN