Skip to content
Menu
Šahy zavádzajú nový míľnik: Budovanie Kultúrneho strediska Bélu Bartóka
publikované: 13 apríla, 2024
Menej ako minútu min.
Šahy zavádzajú nový míľnik: Budovanie Kultúrneho strediska Bélu Bartóka

Mesto Šahy dnes s radosťou oznámilo ďalší významný krok v rozvoji mesta.

S pýchou ohlásili, že začínajú investíciu vo výške 3,6 milióna eur, kde viac ako 2,8 milióna eur pochádza z fondov Európskej únie a takmer pol milióna eur z štátnych rozpočtov Slovenska a Maďarska.

Tento úspešný projekt nám umožní postaviť prvú etapu Kultúrneho strediska Bélu Bartóka v Šahách. Hlavným bodom tejto iniciatívy je rekonštrukcia budovy bývalej polikliniky, ktorá sa stane klenotom kultúry a umenia v našom meste.

Ako informuje mesto Šahy, tento krok otvára dvere k vytvoreniu nového centra pre umenie, kde sa budú môcť stretávať obyvatelia Šahov, aby sa podelili o svoju lásku k hudbe, divadlu, literatúre a iným kultúrnym prejavom. Stredisko bude nielen miestom pre kultúrne podujatia a vystúpenia, ale aj miestom pre vzdelávanie, tvorbu a spoločenské podujatia pre všetky vekové kategórie.

Tento projekt nie je len investíciou do budúcnosti našej komunity, ale aj uznaním bohatej kultúrnej histórie nášho mesta a jej spojenia s osobnosťou ako bol Béla Bartók. Jeho dedičstvo sa tak stane súčasťou nášho každodenného života a bude slúžiť ako inšpirácia pre budúce generácie.

Vďaka podpore Európskej únie a štátov Slovenska a Maďarska sme presvedčení, že tento projekt sa stane skutočnosťou a prinesie mnoho radosti a obohatenia nášmu mestu. Tešíme sa na budúcnosť, ktorá bude ozdobená kultúrnym bohatstvom a ktorá bude mať Šahy ako svoj žiarivý stred.

© Slovenský večerník/ilustračné foto