Skip to content
Menu
S týmto nápadom prišiel skutočný génius. Siahnite po ňom do chladničky a zistite, ako vyčistí vaše hrnce
publikované: 3 júna, 2024
Menej ako minútu min.
S týmto nápadom prišiel skutočný génius. Siahnite po ňom do chladničky a zistite, ako vyčistí vaše hrnce

3.6.2024 Redakcia Vášeň v tebe (Foto: shutterstock/SrideeStudio).

Niekedy sa kľúčom k úspechu stanú tie najmenej zjavné riešenia. Na odstránenie nepríjemného pálenia z hrncov už boli vyskúšané tisíce patentov. Väčšina z nich pochádza priamo z domácej kuchyne. Veď každá prírodná alebo ekologická metóda má cenu zlata. Napadlo vám však niekedy použiť kečup? Áno, to nie je žiadny vtip! Jeho zložky dokážu zázraky.

Čo všetko sa dá vyčistiť kečupom?
Foto: shutterstock/SrideeStudio

Obľúbená príloha k toastom alebo hranolčekom nielenže výborne chutí, ale dobre rieši aj jeden úporný problém, s ktorým sa v kuchyni pravdepodobne aspoň raz stretol každý. Niekedy stačí na chvíľu spustiť z hrncov oči a za veľmi krátky čas sa môžu úplne pripáliť. Niektoré nečistoty sa potom na panviciach hromadia celé roky. Odstránenie takýchto nečistôt je často prácne a časovo náročné. Na pomoc však prichádza kečup, ktorý dokáže zázračne odstrániť aj tú najhoršiu špinu.

Dômyselný patent využívajúci kečup

Hoci sa tento nápad zdá absurdný, použitie kečupu ako prostriedku na odstránenie popálenín je dômyselná metóda. Táto lahodná omáčka je základom prakticky každej chladničky. Obsahuje dve základné zložky v boji proti špine. Sú to potravinársky ocot a kyselina citrónová, ktoré v kombinácii so špinou jej nedávajú žiadnu šancu.

Potom hrniec tradične umyte špongiou a prostriedkom na umývanie riadu a hrniec bude vyzerať ako nový.
Foto: snímka obrazovky youtube.com/@Fabiosa

Pri menšom znečistení stačí povrch utrieť malým množstvom kečupu a vody. Zaschnutá špina v okamihu zmizne. V prípade závažného znečistenia pokryte povrch hrubou vrstvou omáčky a odložte pripálený hrniec na približne 30 minút. Po uplynutí tejto doby je najlepšie siahnuť napríklad po drevenej lyžičke alebo špachtli. Pomocou nej potom špinu zoškrabte. Potom hrniec tradične umyte špongiou a prostriedkom na umývanie riadu. Bude vyzerať ako nový.

Čo všetko sa ešte dá vyčistiť kečupom?

V posledných rokoch sa ujala móda čistenia prírodnými čistiacimi prostriedkami. Ekologický duch víťazí nad chemickými prípravkami, ktoré potom pri upratovaní nechceme používať v nadmernej miere. Preto sa oplatí používať osvedčené patenty na čistenie v domácnosti. Kečup dokáže odstrániť nielen pripálené hrnce. Je vhodný aj na čistenie napríklad strieborných šperkov od tmavého povlaku, mosadzných predmetov, ako sú hrnce a svietniky a kúpeľňovej batérie. Ktorýkoľvek z týchto predmetov jednoducho pretrite handričkou pokropenou kečupom. Získajú späť svoj lesk, špina zmizne a vy budete poznať ďalší dobrý trik na čistenie vašej domácnosti.

Redakcia Vášeň v tebe.

Súvisiace články:

Namočte handričku a naneste ju na silikón v kúpeľni. Plesne a iný “hnus” zmiznú do 10 minút

Namočte svoje strieborné šperky do kečupu. Kolegovia budú červení od závisti

The post S týmto nápadom prišiel skutočný génius. Siahnite po ňom do chladničky a zistite, ako vyčistí vaše hrnce appeared first on Vášeň v tebe.