Skip to content
Menu
Rusko tvrdí, že pri ukrajinskom ostreľovaní v Doneckej oblasti zahynuli štyria ľudia
publikované: 31 mája, 2024
Menej ako minútu min.
Rusko tvrdí, že pri ukrajinskom ostreľovaní v Doneckej oblasti zahynuli štyria ľudia

Štyria ľudia údajne zahynuli v piatok pri ukrajinskom ostreľovaní ruskom okupovaných území v Doneckej oblasti na východe Ukrajiny. Tvrdí to tamojšia ruská správa, informujeme o tom na základe agentúry AFP.

“V obci Staromychajlivka na ulici Ivana Marčenka zahynuli dve ženy narodené v rokoch 1988 a 1948 a muž narodený v roku 1985,” uviedol ruský úrad, ktorý v tejto oblasti zaznamenáva počty civilných obetí. V inej obci v tejto oblasti prišla podľa neho o život jedna ďalšia žena narodená v roku 1961.

Česko by uvítalo spoločnú stratégiu NATO na zadržiavanie Ruska, tvrdí Lipavský

Kremeľ často obviňuje Kyjev z útokov na civilistov. Ukrajina tieto tvrdenia odmieta a argumentuje tým, že bombarduje len vojenské ciele, aby tak predišla ďalším útokom na svojich vlastných občanov.

Donecká oblasť je – spolu so Záporožskou, Chersonskou a Luhanskou – jednou zo štyroch oblastí na Ukrajine, ktoré Rusko predvlani v septembri anektovalo aj napriek tomu, že ich nemá plne pod kontrolou. Približne o rok nato v nich usporiadalo aj sporné voľby. Západ a Kyjev anexiu aj voľby odsúdili a neuznali ich výsledky.

Zdroj: HN