Skip to content
Menu
REZORTNÉ DNI MAJÚ ZMYSEL, KOMUNÁLNI LÍDRI VÍTAJÚ NÁVŠTEVY VEDENIA MIRRI SR PRIAMO V REGIÓNOCH 

 Minister investícií, regionálneho rozvoja a informatizácie…
Aktuálne
publikované: 24 júna, 2024
Menej ako minútu min.
REZORTNÉ DNI MAJÚ ZMYSEL, KOMUNÁLNI LÍDRI VÍTAJÚ NÁVŠTEVY VEDENIA MIRRI SR PRIAMO V REGIÓNOCH 

 Minister investícií, regionálneho rozvoja a informatizácie…
Aktuálne

👨‍💼 REZORTNÉ DNI MAJÚ ZMYSEL, KOMUNÁLNI LÍDRI VÍTAJÚ NÁVŠTEVY VEDENIA MIRRI SR PRIAMO V REGIÓNOCH 🛤

👉 Minister investícií, regionálneho rozvoja a informatizácie SR Richard Raši a štátny tajomník rezortu Michal Kaliňák absolvovali dnes už 19. rezortný deň, na ktorom sa stretli s primátormi a starostami z okresov Žilina a Bytča.

🗣 Témou rokovaní boli zákony, ako je napríklad novela zákona o verejnom obstarávaní či novinka z dielne rezortu Mapa partnerstva. Tak ako na každom rezortnom dni, diskutovali tiež o problémoch, ktoré miestnych predstaviteľov samospráv trápia a hľadali riešenia.

💬 „Rozprávali sme sa aj o tom, že sa budeme snažiť čo najviac peňazí z eurofondov presunúť na to, na čo ich obce a mestá potrebujú, teda na vodovod, kanalizáciu a podobne. Témou diskusie bol aj zákon o prevode pozemkov v správe Slovenského pozemkového fondu na samosprávy,“ uviedol minister investícií Richard Raši.

💬 „Myslím si, že starostovia a primátori z tohto rokovania odchádzali nabudení a posilnení v tom, že sa im pomáha v ich práci. Verím, že takéto stretnutia sa budú opakovať,“ ocenila návštevu delegácie MIRRI SR starostka obce Višňové Marcela Halaganová.

ℹ️ Viac informácií nájdete TU ➡ https://mirri.gov.sk/aktuality/interreg/rezortne-dni-maju-zmysel-aj-starostovia-a-primatori-okresov-zilina-a-bytca-vitaju-navstevy-ministra-rasiho-priamo-v-regione/Zdroj: Ministerstvo investícií, regionálneho rozvoja a informatizácie SR