Skip to content
Menu
Rekonštrukcia cvičebného priestoru na ZŠ s MŠ Dobšinského v Prievidzi
publikované: 16 apríla, 2024
Menej ako minútu min.
Rekonštrukcia cvičebného priestoru na ZŠ s MŠ Dobšinského v Prievidzi

Mesto Prievidza sa chystá na dôležitú rekonštrukciu cvičebného priestoru na Základnej škole s Materskou školou na ulici Dobšinského.

Práce budú zahŕňať modernizáciu malej a veľkej telocvične, náraďovne, herne a zriadenie sociálneho zariadenia pre imobilných.

Spoločnosť TRANSTAV TT s.r.o. z Trnavy bude zodpovedná za realizáciu projektu, ktorý zahŕňa odstránenie a likvidáciu pôvodnej drevenej podlahy, vyčistenie a prípravu podkladu, položenie nového odpruženého dreveného roštu a vytvorenie certifikovaného podlahového systému, informuje Mesto Prievidza.

Rekonštrukcia tiež zahŕňa položenie nového športového PVC povrchu v herňách a prebrúsenie s následnou lakovaním pôvodnej drevenej podlahy v náraďovni. Okrem toho sa plánuje aj výmena drevených obkladov v herni a vytvorenie sociálneho zariadenia pre imobilných.

Celková cena diela je 164 190,96 eur s DPH, pričom 80 450,96 eur pochádza z Fondu na podporu športu. Zvyšok nákladov bude hradený z rozpočtu mesta. Zmluvný termín ukončenia realizácie je stanovený na 29. júl 2024.

Primátorka JUDr. Katarína Macháčková vyjadrila radosť z úspešného získania finančného príspevku z Fondu na podporu športu, ktorý pokryje polovicu nákladov na projekt. Mesto plánuje využiť ďalšie finančné prostriedky z tohto fondu aj na ďalšie športové projekty v meste, ako je rekonštrukcia plavárne a zimného štadióna.

©Slovenský večerník/ilustračné foto