Skip to content
Menu
Putin počas vojenskej prehliadky ku Dňu víťazstva opäť útočil na Západ, obvinil ho z podnecovania konfliktov (foto)
Aktuálne
publikované: 9 mája, 2024
Menej ako minútu min.
Putin počas vojenskej prehliadky ku Dňu víťazstva opäť útočil na Západ, obvinil ho z podnecovania konfliktov (foto)
Aktuálne

9.5.2024 (SITA.sk) – Ruský vodca Vladimir Putin využil aj tohtoročnú vojenskú prehliadku ku Dňu víťazstva v Moskve na slovný útok voči Západu.

Ten podľa neho „podnecuje regionálne konflikty, medzietnické a medzináboženské spory a snaží sa obmedziť suverénne a nezávislé centrá globálneho rozvoja“.

Putin hrozil vojnovým arzenálom

Rusko urobí všetko, aby zabránilo globálnej konfrontácii, ale nedovolí nikomu, aby nás ohrozoval,“ vyhlásil tiež šéf Kremľa hroziac ruským vojnovým arzenálom.

Viac o téme: Vojna na Ukrajine

Naše strategické sily sú v bojovej pripravenosti,“ povedal.

Najvýznamnejší deň v Putinovom kalendári

Rusko si na Deň víťazstva, ktorý pripadá na 9. mája, pripomína sovietsky triumf nad nacistickým Nemeckom v druhej svetovej vojne. Je to najvýznamnejší deň v Putinovom kalendári a už dlho ho využíva na mobilizáciu podpory verejnosti a demonštráciu vojenskej sily svojej krajiny.

Deň víťazstva spája všetky generácie. Ideme vpred, spoliehajúc sa na naše stáročné tradície a sme presvedčení, že spoločne zabezpečíme slobodnú a bezpečnú budúcnosť Ruska,“ vyhlásil vo štvrtok ruský vodca.

Neodmysliteľnou súčasťou osláv tohto sviatku je spomenutá vojenská prehliadka na Červenom námestí v Moskve. Tento rok sa na nej zúčastnilo okolo 9-tisíc vojakov, z toho zhruba tisícka z nich bojovala na Ukrajine, voči ktorej Moskva vedie vojnu.

Zobraziť fotogalériu k článku:
Rusko oslavuje Deň víťazstva vojenskou prehliadkou na Červenom námestí (fotografie)

Viac k témam: Deň víťazstva, Druhá svetová vojna, rusko-ukrajinský konflikt, Ruský prezident, Vojenská prehliadka, vojna na Ukrajine
Zdroj: SITA.sk – Putin počas vojenskej prehliadky ku Dňu víťazstva opäť útočil na Západ, obvinil ho z podnecovania konfliktov (foto) © SITA Všetky práva vyhradené.