Skip to content
Menu
Primátor Kubáň: Napredovanie D1 je dobrá správa, no prioritou je aj dopravné prepojenie R1
publikované: 18 apríla, 2024
Menej ako minútu min.
Primátor Kubáň: Napredovanie D1 je dobrá správa, no prioritou je aj dopravné prepojenie R1

Napredovanie D1 je dobrá správa, no prioritou je aj dopravné prepojenie R1

Vyjadrenie primátora mesta Ružomberok Ľubomíra Kubáňa k pokroku prác na diaľničnom úseku D1 pri Ružomberku:

“Dňa 15. apríla média informovali o pokroku prác na diaľničnom úseku pri Ružomberku, pričom očakávame, že tento úsek bude dokončený do konca roka 2025. Minister dopravy Jozef Ráž potvrdil tento plán po kontrolnom dni na stavbe D1 Hubová – Ivachnová a vyjadril spokojnosť s intenzitou prác. V diaľničnom tuneli Čebrať už bolo dokončené sekundárne ostenie a momentálne sa montujú konzoly na ukotvenie technologických zariadení. Som veľmi potešený, že práce na diaľnici napredujú podľa plánu a dúfam, že sa žiadne nečakané udalosti nevyskytnú.

Je známe, že mesto Ružomberok trápi trvalé dopravné zaťaženie, ktoré spôsobuje veľký počet automobilov na hlavnom cestnom ťahu cez mesto každý deň. Verím, že dokončenie diaľnice prinesie konečné riešenie týchto problémov. Mesto urobí všetko, čo je v jeho silách, aby prispelo k tomuto cieľu.

Zároveň však musím zdôrazniť, že rovnaký význam a prioritu venujeme dopravnému prepojeniu R1 a D1 z Banskej Bystrice cez Donovaly do Ružomberka. Spoľahlivá dopravná infraštruktúra je kľúčová pre mobilitu pracovnej sily a konkurencieschopnosť regiónu. Dúfam, že Ministerstvo dopravy SR urobí potrebné kroky na zabezpečenie aktualizácie Koncepcie územného rozvoja Slovenska, aby bol tento strategický zámer jasne definovaný.”

©Slovenský večerník/ilustračné foto