Skip to content
Menu
Prijal by som väzenie, ale ľudia by to nepochopili, tvrdí Donald Trump
publikované: 2 júna, 2024
Menej ako minútu min.
Prijal by som väzenie, ale ľudia by to nepochopili, tvrdí Donald Trump

Bývalý americký prezident Donald Trump dnes vo vysielaní stanice Fox News uviedol, že by prijal prípadný trest domáceho väzenia či pobytu za mrežami. Dodal však, že verejnosť by to pravdepodobne nepochopila a mohlo by sa to stať zlomovým momentom. O tom, čo by mohlo potom nastať, už Trump nehovoril, napísala agentúra Reuters.

Dvanásťčlenná porota vo štvrtok uznala Trumpa za vinného vo všetkých 34 bodoch obžaloby z falšovania finančných záznamov v súvislosti s platbami pornoherečke Stephanii Cliffordovej, známej tiež ako Stormy Daniels, za mlčanlivosť pred voľbami z roku 2016.

Výšku trestu sudca Juan Merchan oznámi 11. júla. Trump deň po verdikte poroty označil proces za nespravodlivý a kritizoval sudcov. Avizoval, že sa odvolá.

“Mal by byť odsúdený na trest vo väzení alebo na všeobecne prospešné práce,” navrhla dnes Cliffordová v rozhovore s britským bulvárnym denníkom Daily Mirror. Ideálna by podľa nej pre Trumpa bola práca v zariadení pre ženy, ktoré by si z neho mohli robiť boxovacie vrece, píše agentúra AFP.

Trumpovu manželku Melaniu vyzvala Cliffordová, aby exprezidenta opustila, pretože je to podľa nej odsúdený zločinec.

Zdroj: HN