Skip to content
Menu
Prídete do zavretého obchodu a nakúpite si. HN boli v obci, kam dorazila technologická revolúcia
publikované: 31 mája, 2024
Menej ako minútu min.
Prídete do zavretého obchodu a nakúpite si. HN boli v obci, kam dorazila technologická revolúcia

Keď v menších obciach po Slovensku zatvoria obchod s potravinami, nestáva sa často, že sa rýchlo objaví nová prevádzka, ak vôbec. Podnikateľov vidina malých obratov neláka, obyvatelia sa so svojím osudom musia zmieriť a po čerstvé pečivo a ďalšie produkty chodia do susedných dedín alebo do najbližšieho mesta. To však nebol prípad Šalgočky neďaleko Hlohovca. 

Viac ako 200 obyvateľov a žiaden obchod. Na potravinové púšte na Slovensku doplácajú najmä seniori

Po zatvorení miestnej Coop Jednoty si starostka Helena Mesárošová povedala, že to len tak nenechá. Hľadala možnosti, ako situáciu vyriešiť, až narazila na správy o automatizovaných predajniach spomínanej siete v Českej republike. Vycestovala k našim susedom obzrieť koncept na vlastné oči a následne sa spojila so spotrebným družstvom Coop Jednoty v Galante. 

Ako funguje Jednota v obci? VIDEO: HN

Výsledok? Prvú automatizovanú predajňu na Slovensku, ktorá navyše funguje nonstop, neotvorila Coop Jednota v Bratislave či v inom meste, ale práve v Šalgočke – v obci s asi 500 obyvateľmi. Po skúšobnom mesiaci „fičí“ obchod od piatka naplno a HN sa boli pozrieť na to, ako vlastne môžu ľudia v takýchto potravinách nakúpiť. 

Dostupná bude aj pomoc

Tento článok je určený iba pre predplatiteľov.
Zostáva vám 61% na dočítanie.

Zdroj: HN