Skip to content
Menu
PRESTAŇTE KOPAŤ DO OBETE, INAK ZMIER NIKDY NENASTANEÁno, vyslali sme z parlamentu zásadný signál, že Slovensko sa musí upokojiť
Aktuálne
publikované: 22 mája, 2024
Menej ako minútu min.
PRESTAŇTE KOPAŤ DO OBETE, INAK ZMIER NIKDY NENASTANEÁno, vyslali sme z parlamentu zásadný signál, že Slovensko sa musí upokojiť
Aktuálne

Áno, vyslali sme z parlamentu zásadný signál, že Slovensko sa musí upokojiť.

A tento signál nemohol iniciovať nikto iný, iba Smer.

Ale ruku na srdce – jediný, kto má morálne právo vyzvať spoločnosť na skutočné zmierenie, je Robert Fico. On je obeť a nie samozvaní moralizátori. Jedine on.

Má právo na odpustenie, no má právo aj na hnev. Roky naňho brutálne útočili a výsledkom bol pokus o vraždu.

Ja počkám, čo povie Robert Fico a nech si vyberie ktorúkoľvek cestu, budem stáť za ním.

To, čo v Smere musíme rázne odmietnuť, je victim blaming. Nám skoro zavraždia predsedu a my sa máme teraz ospravedlňovať? A možno takéto niečo budú chcieť aj od Roberta Fica, či?

V pondelok v TA3 sa ma do tejto polohy snažil vtlačiť Peter Bielik. Nepochopil, že k zmiereniu nevedie cesta cez relativizáciu viny, ale jedine cez pravdu a cez pokánie tých, čo šírili nenávisť voči Robertovi Ficovi.

Zatiaľ však žiadne PREPÁČTE nezaznelo ani od Šimečku, ani od Matoviča, ani od Gröhlinga. Ospravedlnil sa akurát Robo Kaliňák a Andrej Danko. Nie je to absurdné?

Nie je absurdné, že novinársku cenu práve teraz udelia Martinovi Šimečkovi, ktorý roky zúrivo nadáva na Roberta Fica a Slovákov označuje za fašistov a zbabelcov?

Nie je absurdné, že sú po atentáte úplne ticho herci? Kde sú odrazu? Počujete nejakú ľútosť? Nejakú sebareflexiu? Nie, oni nemusia. To my musíme, že?

Niektoré médiá majú pocit, že pár dní po pokuse o vraždu na nášho predsedu je ten ideálny čas, kedy nás môžu moralizovať a kopať do obete.

O to milšie ma prekvapil prístup moderátora Miroslava Frindta z RTVS.

Kládol mi ťažké otázky, ale neprerušoval, nerobil z nás vinníkov, pochopil, že týždeň po atentáte naozaj nie je správny čas na útoky na Smer. Toto je cesta k zmiereniu, nie nátlak moralizátorov.

Tu je to:
https://www.rtvs.sk/televizia/archiv/19412/467850#648

A nech sa páči, priatelia, krátky zostrih.

Pamätajte – stojíme za Robertom Ficom. Nech zvolí akúkoľvek cestu ❤️

#ZaFicaZaSlovensko

Ľuboš Blaha – Telegram