Skip to content
Menu
Pozývame vás na podujatie: Európska Banská Bystrica – Stronger Europe in the world
publikované: 4 mája, 2024
Menej ako minútu min.
Pozývame vás na podujatie: Európska Banská Bystrica – Stronger Europe in the world

Pripomíname vám dôležitý dátum! Dňa 10. mája sa na Námestí SNP v Banskej Bystrici uskutoční podujatie s názvom “Európska Banská Bystrica – Stronger Europe in the world”. Tento deň si pripomenieme 20. výročie vstupu Slovenska do Európskej únie a budeme sláviť Dňa Európy.

Podujatie bude trvať od 13:00 hod. do večerných hodín a spojí mnohých dôležitých aktérov v oblasti medzinárodnej spolupráce, informuje Mesto Banská Bystrica.

Obyvatelia aj návštevníci Banskej Bystrice si budú môcť vychutnať zaujímavý kultúrny program a široké spektrum sprievodných aktivít. Srdečne vás pozývame!

Cieľom podujatia je zhodnotiť a podporiť pochopenie výhod a príležitostí, ktoré nám členstvo v Európskej únii prináša. Rôzne organizácie Európskej únie a veľvyslanectvá 14 krajín budú prezentovať informácie na informačných stánkoch na Námestí SNP. Okrem toho sa budú konať aj rôzne interaktívne aktivity, ako sú hlavolamy, hry a tvorivé dielne.

Na podujatí sa predstavia organizácie ako Europe Direct UMB, Europass, Eures, Euraxess, Erasmus Student Network, Alliance Francaise, Európske spotrebiteľské centrum v SR, Edumacy či Inštitút pre demokraciu pri UMB. Okrem toho nás navštívia aj veľvyslanectvá Cypru, Česka, Chorvátska, Francúzska, Holandska, Maďarska, Nemecka, Poľska, Portugalska, Rakúska, Rumunska, Slovinska, Španielska i Valónske a Bruselské zastúpenie na Slovensku.

Tešíme sa na vašu účasť a na spoločné oslavy Európy!

©Slovenský večerník/ilustračné foto