Skip to content
Menu
Pozvánka na II. súťaž ručná žatva v Nesvadoch
Regióny
publikované: 24 júna, 2024
Menej ako minútu min.
Pozvánka na II. súťaž ručná žatva v Nesvadoch
Regióny

Miestna organizácia Csemadok vás srdečne pozýva na II. súťaž Ručná žatva, ktorá sa uskutoční v krásnom prostredí Nesvád. Príďte si vychutnať atmosféru tradičného kosenia a folklórnych vystúpení, a zakončite deň skvelým koncertom.

  • Kedy: 6. júla 2024, od 16:00
  • Kde: Nesvady

Čo Vás čaká?

Ako informuje mesto Nesvady, podujatie “Ručná žatva” je oslavou tradičných poľnohospodárskych techník a bohatého kultúrneho dedičstva našich predkov. Pripravili sme pre vás pestrý program, ktorý zahŕňa:

  • Súťaž v kosení: Ukážte svoje zručnosti v tradičnom kosení a súťažte s najlepšími.
  • Vystúpenie folklórnych súborov: Užite si autentické vystúpenia miestnych folklórnych súborov, ktoré predvedú tance a piesne našich predkov.
  • Koncert skupiny Infinity Neoton: Na záver dňa vás čaká energický koncert populárnej skupiny Infinity Neoton, ktorá vás zabaví svojimi hitmi.

Prečo prísť?

Podujatie je skvelou príležitosťou pre celú rodinu, aby sa zapojila do tradičných aktivít, spoznala miestnu kultúru a užila si príjemný letný večer. Okrem súťaže a vystúpení je pripravené aj občerstvenie a množstvo sprievodných aktivít pre deti i dospelých.

Organizátor

Podujatie organizuje Miestna organizácia Csemadok, ktorá sa snaží o zachovanie a propagáciu kultúrneho dedičstva našej obce. Vaša účasť prispeje k podpore týchto aktivít a zachovaniu našich tradícií pre ďalšie generácie.

Nezmeškajte tento jedinečný zážitok a príďte podporiť súťažiacich, užiť si folklórne vystúpenia a zabaviť sa na koncerte. Tešíme sa na vás 6. júla 2024 o 16:00 v Nesvadoch!

© Slovenský večerník/ilustračné foto