Skip to content
Menu
Posypte okolo zeleniny. Mravce sa k vašej záhrade ani na sekundu nepriblížia. Zlikvidujete slimáky a ulitníky jedným ťahom
publikované: 7 júla, 2024
Menej ako minútu min.
Posypte okolo zeleniny. Mravce sa k vašej záhrade ani na sekundu nepriblížia. Zlikvidujete slimáky a ulitníky jedným ťahom

7.7.2024 Redakcia Vášeň v tebe (Foto: shutterstock/frank60).

Mravce môžu byť pre záhradkárov skutočnou nepríjemnosťou. Hoci sú teoreticky užitočné, môžu napáchať aj veľa škody. Ako sa ich zbaviť? Tu je osvedčený domáci prostriedok na mravce v záhrade.

Ako sa zbaviť mravcov v záhrade?
Foto: shutterstock/frank60

Mravce hnoja pôdu a požierajú drobných škodcov, ktorí sa živia rastlinami. Okrem toho čistia pozemok od organických zvyškov, ale majú aj temnú stránku, pretože môžu prispieť k usychaniu a odumieraniu rastlín. Našťastie nemusíte kupovať drahé prípravky zo záhradkárskeho obchodu, aby ste zachránili svoju úrodu. Domáci prostriedok proti mravcom v záhrade je ekologický a účinný.

Aký je najlepší domáci liek na mravce v záhrade? Použite prípravok z kuchynskej linky

Ak si mravce vytvoria hniezdo pod koreňmi rastlín, môžu rýchlo spôsobiť ich uschnutie. Niekedy ohryzávajú aj výhonky, púčiky kvetov a korene a v krátkom čase môžu zničiť úrodu. Živia sa ovocím aj zeleninou. Ako sa ich zbaviť? Domáci liek na mravce v záhrade vám umožní rozlúčiť sa s týmito škodcami raz a navždy.

Ak ste si všimli ich prítomnosť, je lepšie konať rýchlo. V kuchyni nájdete výrobky, ktoré účinne odpudzujú nielen mravce, ale aj slimáky. Nemajú radi silné vône, takže na ich odohnanie môžete použiť cesnak.

Mravce neznášajú vôňu cesnaku.
Foto: pexels.com/Isabella Mendes

TIP! Rozdrvte 20 strúčikov cesnaku a vložte ich do nádoby. Zalejte teplou vodou a odložte na štyri dni. Po uplynutí tejto doby nalejte odvar do fľaše s rozprašovačom a postriekajte miesta, kde sa mravce objavujú. Postrek pôsobí aj na slimáky, vošky, roztočce a pavúky.

Čo mravce nemajú rady? Zbavte sa ich zo záhrady za pár drobných

Proti škodcom v záhrade nebojuje len cesnak. Na ich odstránenie môžete použiť aj iné produkty z vašej kuchyne.

Bylinky. Rozmarín, tymián, mäta a majorán pôsobia ako repelenty.

Škorica je skvelá na odpudzovanie mravcov a iného hmyzu. Stačí ju rozsypať pozdĺž cesty a okolo hniezda.

Prášok do pečiva má podobný účinok ako škorica. Odradí mravce a prinúti ich rýchlo sa odsťahovať.

Aj škorica sa skvele hodí na odpudzovanie mravcov.
Foto: shutterstock/FotoHelin

Redakcia Vášeň v tebe.

Súvisiace články:

Mravce a vošky Vám napádajú ovocné stromy. Tieto tri zložky sú záchranou

Tieto prírodné prostriedky mravce jednoducho nenávidia. Vyskúšajte ich a uvidíte, ako zmiznú z vašej záhrady

The post Posypte okolo zeleniny. Mravce sa k vašej záhrade ani na sekundu nepriblížia. Zlikvidujete slimáky a ulitníky jedným ťahom appeared first on Vášeň v tebe.