Skip to content
Menu
Postriekajte ruže OCHRANNÝM roztokom a počkajte si na rýchle a bujné kvitnutie. Zbavíte sa tak ako chorôb, tak aj škodcov
publikované: 15 mája, 2024
Menej ako minútu min.
Postriekajte ruže OCHRANNÝM roztokom a počkajte si na rýchle a bujné kvitnutie. Zbavíte sa tak ako chorôb, tak aj škodcov

Ruže, kráľovné záhrad, sú náchylné na mnohé choroby. Jediným jednoduchým ošetrením ich však môžete úplne ochrániť pred chorobami!

Spočíva v príprave roztoku na postrek ruží. Jedno takéto ošetrenie stačí na celú sezónu. V prípade nepresného postreku môže byť potrebné ošetrenie zopakovať, najskôr však po dvoch týždňoch.

Ako pripraviť ochranný roztok pre ruže

Pracovný roztok na 10 litrov vody: pridajte 50 ml 2% kyseliny salicylovej a 2 polievkové lyžice 10% čpavkovej vody. Do roztoku pridajte lyžicu prostriedku na umývanie riadu alebo tekutého mydla.

Všetko premiešajte, nalejte do rozprašovača, postriekajte všetky ruže v záhrade. Dôležité je, aby bolo bezvetrie a bez dažďa.

Riešenie je lacné a efektívne. Prirodzené a neškodné pre rastliny, ale nebezpečné pre škodcov a patogény.

Rastliny vďaka amoniaku dostanú aj poriadnu dávku dusíka, ktorý stimuluje rast rastlín a zlepšuje ich odolnosť.

Pozrite si tiež:

Ak chcete vidieť aj ďalšie zaujímavé nápady a inšpirácie, zostaňte s nami!

Povedzte o nás Vašim priateľom

Nezabudnite dať “LIKE” na našu Facebook stránku, ak chcete dostávať nové inšpirácie každý deň!

The post Postriekajte ruže OCHRANNÝM roztokom a počkajte si na rýchle a bujné kvitnutie. Zbavíte sa tak ako chorôb, tak aj škodcov appeared first on Šikovník.