Skip to content
Menu
Poprad – Začína 4. ročník projektu K Park
Regióny
publikované: 24 mája, 2024
Menej ako minútu min.
Poprad – Začína 4. ročník projektu K Park
Regióny

Kaufland už po štvrtýkrát prináša do miest priestor pre relax a pohyb na čerstvom vzduchu – K Park.

Je všeobecne známe, že aktívny životný štýl počas dospievania posilňuje celkovú imunitu, zdravý vývoj, rast kostí, spevňuje svalstvo a, samozrejme, obmedzuje obezitu. Spoločné športové aktivity s priateľmi priaznivo ovplyvňujú aj psychické zdravie mladých ľudí, informuje Mesto Poprad.

Spôsob hlasovania

Mestá a mestské časti sú rozdelené do troch veľkostných kategórií podľa počtu obyvateľov, na základe údajov Štatistického úradu SR k 31. 10. 2023.

V každej veľkostnej kategórii môžu zvíťaziť dve mestá alebo mestské časti, ktoré získajú najvyšší prepočítaný počet hlasov. Koeficient sa vypočíta tak, že počet odovzdaných hlasov sa delí počtom obyvateľov daného mesta alebo mestskej časti a vynásobí sa číslom 100 000. Siedmy, tzv. bonusový K Park, získa mesto alebo mestská časť, ktorá dosiahne najvyšší počet hlasov počas celého trvania hlasovania, bez ohľadu na počet obyvateľov alebo prepočítaný počet hlasov. Víťazné mesto alebo mestská časť v tejto kategórii nesmie byť zároveň víťazom v jednej z troch veľkostných kategórií.

Projekt K Park prebieha pod záštitou Ministerstva školstva, vedy, výskumu a športu Slovenskej republiky.

Hlasovacia fáza sa začína vo štvrtok 30. mája 2024 a potrvá do stredy 3. júla 2024. Víťazi budú vyhlásení vo štvrtok 4. júla 2024.