Skip to content
Menu
Polícia rieši 48 prípadov schvaľovania útoku na Fica, polície chce pre ohrozených politikov „panic tlačítko“ (video)
Aktuálne
publikované: 22 mája, 2024
Menej ako minútu min.
Polícia rieši 48 prípadov schvaľovania útoku na Fica, polície chce pre ohrozených politikov „panic tlačítko“ (video)
Aktuálne

22.5.2024 (SITA.sk) – Polícia v súčasnosti rieši 48 prípadov schvaľovania útoku na predsedu vlády Roberta Fica alebo vyhrážok voči koaličným aj opozičným politikom.

Poskytnutie ochrany

Na stredajšej tlačovej konferencii to uviedol minister vnútre Matúš Šutaj Eštok (Hlas-SD). Ako však doplnil, toto číslo sa môže aj zdvojnásobiť.

„Ide o šírenie nenávisti, schvaľovanie trestného činu alebo o vyhrážanie sa,” povedal minister vnútra. Ako ďalej uviedol, viacerým politickým predstaviteľom bola poskytnutá ochrana. „Aj predstaviteľovi opozície, predsedovi jednej z parlamentných strán,” informoval Šutaj Eštok.

V prípade, ak sa vám nezobrazil zdieľaný obsah nad týmto textom kliknite sem

Polícia chce podľa ministra vnútra distribuovať ohrozeným politikov takzvané „panic tlačítko”. „Ktoré im umožní v prípade akéhokoľvek rizika vyslať signál na Policajný zbor a bude im automaticky zabezpečená ochrana,” vysvetli Šutaj Eštok.

„Panic tlačítko” pre ohrozených politikov

Stupeň teroristického ohrozenia na Slovensku podľa ministra vnútra naďalej ostáva rovnaký, teda druhý stupeň zo štyroch. Štátne orgány zároveň podľa neho vo veľmi krátkom čase prídu so súborom opatrení týkajúcich sa bezpečnosti.

„Pôjde o súbor legislatívnych opatrení ale aj technických opatrení, ktoré vieme aplikovať v krátkodobom horizonte, niektoré v strednodobom a niektoré možno v dlhodobom na to, aby sme zvýšili ochranu aj ústavných činiteľov ale aj ochranu štátu ako takého,” dodal minister vnútra.

Zobraziť fotogalériu k článku:
Streľba na premiéra Roberta Fica (fotografie)

Viac k témam: Bezpečnosť, Minister vnútra SR, Opatrenia, Streľba na premiéra Roberta Fica v Handlovej, Vyhrážky
Zdroj: SITA.sk – Polícia rieši 48 prípadov schvaľovania útoku na Fica, polície chce pre ohrozených politikov „panic tlačítko“ (video) © SITA Všetky práva vyhradené.