Skip to content
Menu
Podiel kryptomien na obchode s fentanylom
publikované: 3 júna, 2024
Menej ako minútu min.
Podiel kryptomien na obchode s fentanylom

Dvaja americkí senátori, Elizabeth Warrenová a Bill Cassidy, požiadali Bidenovu administratívu o poskytnutie aktuálnych informácií o úsilí obmedziť používanie kryptomien v obchode s fentanylom. Tvrdia, že decentralizované platformy na výmenu kryptomien uľahčujú obchodovanie s prekurzormi fentanylu dodávanými z Číny.

Senátori spájajú kryptomeny s obchodovaním s fentanylom

Senátori Elizabeth Warrenová, demokratka z Massachusetts, a Bill Cassidy upozornili na rastúcu úlohu kryptomien v globálnom obchode s fentanylom v poslednom desaťročí. V liste adresovanom Bidenovej administratíve zdôraznili dôležitosť riešenia tohto problému.

V liste sa uvádza, že Bidenova administratíva aj vláda bývalého prezidenta Donalda Trumpa uznali úlohu kryptomien pri umožňovaní nelegálneho obchodu s drogami a prijali opatrenia na zmiernenie ich používania. Warrenová a Cassidyová uviedli dva konkrétne prípady, keď tieto administratívy konali proti úlohe kryptomien v obchodovaní s drogami.

Využívanie kryptomien v obchode s prekurzormi fentanylu

List Warrenovej a Cassidyho sa zameriava na úlohu kryptomien pri pomoci obchodníkom s chemickými prekurzormi fentanylu vyhnúť sa odhaleniu orgánmi činnými v trestnom konaní. Tvrdia, že decentralizované platformy na výmenu kryptomien umožňujú obchodovanie s prekurzormi fentanylu dodávanými z Číny do USA.

Vyšetrovanie z mája 2023 zistilo, že 90 % z 90 čínskych spoločností dodávajúcich prekurzory fentanylu prijímalo platby v kryptomenách. Tieto spoločnosti spoločne prijali platby v kryptomenách v hodnote takmer 30 miliónov USD, čo postačuje na výrobu fentanylových tabletiek v hodnote 54 miliárd USD.

Nárast transakcií v kryptomenách s dodávateľmi prekurzorov fentanylu

List tiež upozornil na 450 % medziročný nárast počtu kryptografických transakcií s týmito čínskymi spoločnosťami, pričom tento nárast pripisuje nezistiteľnej povahe takýchto transakcií.

Warren a Cassidy síce uznali minulé úsilie Bidenovej administratívy v boji proti tomuto problému, ale zároveň požiadali o aktuálne posúdenie úlohy kryptomien v nelegálnom obchode s drogami. Žiadali tiež podrobné informácie o opatreniach prijatých od decembra 2021 na riešenie úlohy kryptomien v obchodovaní s fentanylom.

Výzvy a zákonné obmedzenia

Senátori požiadali administratívu, aby ich informovala o všetkých výzvach alebo zákonných obmedzeniach, ktorým čelí pri riešení používania kryptomien v nelegálnych transakciách s drogami. Požiadali Bidenovu administratívu, aby odpovede na ich otázky poskytla do 14. júna 2024.

Používanie kryptomien pri nelegálnych činnostiach, ako je obchodovanie s fentanylom, je komplexný problém, ktorý si vyžaduje koordinované úsilie rôznych zainteresovaných strán. Obavy, ktoré vyjadrili senátori Warrenová a Cassidy, zdôrazňujú potrebu neustáleho monitorovania a regulačných opatrení na zabránenie zneužívania digitálnych mien.

Zdroj: bitcoin

Príspevok Podiel kryptomien na obchode s fentanylom je zobrazený ako prvý na Kryptoblog24.