Skip to content
Menu
Po údere blesku v Liberci hlásia niekoľko zranených, niektorých museli oživovať
publikované: 2 júna, 2024
Menej ako minútu min.
Po údere blesku v Liberci hlásia niekoľko zranených, niektorých museli oživovať

Niekoľko ľudí vrátane detí utrpelo zranenia po zásahu bleskom v českom meste Liberec. Na mieste zasahujú záchranári a hasiči. Uviedla to v nedeľu polícia ČR, informuje portál Novinky.cz.

Blesk udrel v popoludňajších hodinách pri zámockom parku v mestskej štvrti Vratislavice nad Nisou, napísala polícia v príspevku na sociálnej sieti X. “Na mieste aktuálne zaisťujeme plynulý prejazd sanitiek,” dodala.

Informácie o počte zranených sa líšia. Hovorca libereckej nemocnice Václav Řičář povedal, že zranenia utrpelo 13 ľudí – päť detí a osem dospelých. “Celkom päť osôb bolo resuscitovaných,” dodal. Polícia ČR informovala o pätnástich zranených.

Podľa hasičov udrel blesk do stromu, pod ktorým sa nachádzali ľudia. “Asistujeme záchrannej službe s transportom zranených osôb a poskytovaním predlekárskej pomoci,” uviedol hasičský zbor.        

“V tejto chvíli začína odsun pacientov do nemocníc, na mieste zasahujú dva vrtuľníky,” povedal pre portál Novinky.cz hovorca libereckej záchrannej služby Michael Georgiev.

Zdroj: HN