Skip to content
Menu
Po tridsiatke som sa naučila lúpať cesnak. Tento trik je na nezaplatenie. Trvá len tri sekundy
publikované: 10 júla, 2024
Menej ako minútu min.
Po tridsiatke som sa naučila lúpať cesnak. Tento trik je na nezaplatenie. Trvá len tri sekundy

10.07.2024 Redakcia Vášeň v tebe (Foto: Pixabay/kropekk_pl).

Lúpanie cesnaku je pre mnohých ľudí skutočným utrpením. Niekedy sa šupka odlupuje ľahko, inokedy milimeter po milimetri a vy neviete, kto má dosť – vy alebo ten nešťastný strúčik. Ukázalo sa, že existuje spôsob, ako to urobiť rýchlo a bezbolestne pre obe strany. Trvá to doslova tri sekundy.

Ako ošúpať cesnak?
Foto: Pixabay/kropekk_pl

Na zozname najhorších prác v kuchyni sa najčastejšie umiestňuje lúpanie cibule. Avšak každý, kto sa musel vysporiadať s obzvlášť tvrdohlavou šupkou cesnaku, dobre vie, aké namáhavé môže byť jeho lúpanie. Najmä keď chcete použiť niekoľko strúčikov alebo dokonca hláv.

Ako ošúpať cesnak? Triky z internetu nie vždy fungujú

Existuje mnoho spôsobov, ako ošúpať cesnak. Niektorí klasicky pichajú šupku nožom, iní ju mierne rozdrvia. Ďalší skúšajú triky z internetu. Jeden z obzvlášť obľúbených je vložiť cesnak do nádoby s vodou a pretrepať. Nie vždy to však má želaný účinok – cesnak je stále potrebné ošúpať tradičným spôsobom.

Vezmite nôž a nakrájajte cesnak. Šupka sa v okamihu odstráni

Na internete sa však objavil ďalší trik a treba povedať, že vôbec nie je vymyslený. Nevyžaduje si špeciálnu prípravu ani nákup pomôcok. Všetko, čo potrebujete, je nôž a tri sekundy vášho drahocenného času. Jednoducho rozrežte strúčik cesnaku na polovicu, ale priečne, zhora nadol. Potom polovice oddeľte a šupka sa sama od seba oddeľuje.

Tento spôsob sa objavil na účte cestovateľského páru Britt a Mitcha na Instagrame a okamžite si ho obľúbili používatelia internetu. Páčil sa viac ako 400 000 ľuďom. Na videu je vidieť osobu, ktorá drží v ruke strúčik a prerezáva ho vo vzduchu. Odporúčame na to použiť dosku na krájanie. Bude to pohodlnejšie aj bezpečnejšie.

Redakcia Vášeň v tebe.

Súvisiace články:

Ako ošúpať cesnak rýchlym spôsobom? Šéfkuchár vyskúšal trik s balónom. Stačí pár sekúnd a bude bez šupiek

Potrite „zlato“ pre zdravie. Pridajte toto korenie do miešaných vajíčok a z brucha vám začnú miznúť vlnky

The post Po tridsiatke som sa naučila lúpať cesnak. Tento trik je na nezaplatenie. Trvá len tri sekundy appeared first on Vášeň v tebe.