Skip to content
Menu
PIEŠŤANY BUDU SÚČASŤOU CYKLISTICKÝCH PRETEKOV “OKOLO SLOVENSKA“
publikované: 25 apríla, 2024
Menej ako minútu min.
PIEŠŤANY BUDU SÚČASŤOU CYKLISTICKÝCH PRETEKOV “OKOLO SLOVENSKA“

Mesto Piešťany sa venuje cyklistickému športu a tento rok sa stávajú súčasťou 68. ročníka medzinárodných cyklistických pretekov Okolo Slovenska. Tretia etapa pretekov štartuje z Piešťan v piatok 28. júna 2024.

Nový termín a nové trasy pretekov prispejú k atraktivite podujatia pre fanúšikov cyklistiky. 68. ročník Okolo Slovenska zavedie pretekárov od nížin Dunaja až po pohorie Tatier. Zmenený termín konania pretekov na koniec júna je dôsledkom posunu olympijských hier, čo vytvorilo priestor aj pre sledovanosť pretekov v súvislosti s Tour de France, informuje Mesto Piešťany.

Tretia etapa, ktorá začne v Piešťanoch a skončí v Dubnici nad Váhom, bude mať dĺžku 160,6 kilometrov a bude obsahovať 3 horské a 2 rýchlostné prémie. Trasa bude ponúkať krátke, ale náročné stúpania v Bielych Karpatoch, ako sú Hrubá strana, Dúbrava a Hrabovka. Jazdci budú súťažiť aj o rýchlostné body v Čachticiach a po zdolaní karpatských kopcov sa vrátia na rovinu cez obec Lednické Rovné.

Piešťany sa tešia, že môžu privítať medzinárodný pelotón cyklistov a prispieť k atmosfére tohto veľkého športového podujatia.

©Slovenský večerník/ilustračné foto