Skip to content
Menu
Pestovanie vlasov nemusí trvať mesiace. Pozrite sa, ako celý proces efektívne urýchliť
publikované: 23 mája, 2024
Menej ako minútu min.
Pestovanie vlasov nemusí trvať mesiace. Pozrite sa, ako celý proces efektívne urýchliť

23.5.2024 Redakcia Vášeň v tebe (Foto: shutterstock/Sofia Zhuravetc).

Premýšľate, čo robiť, aby vám narástli vlasy? Ukázalo sa, že celý proces môžeme urýchliť, aby ste sa mohli oveľa skôr tešiť z dlhých prameňov. Je však dôležité dodržiavať určité dôležité pravidlá. Okrem iného pomôže správny účes a dôkladná starostlivosť o vlasy.

Pestovanie vlasov nemusí trvať mesiace. Okrem iného pomôže správny účes a dôkladná starostlivosť o vlasy.
Foto: shutterstock/Sofia Zhuravetc

Dlhé a upravené vlasy sú snom mnohých žien. Našťastie si ich správnou starostlivosťou môžeme rýchlo nechať narásť a dosiahnuť, aby vyzerali krásne. Je však dôležité prísne dodržiavať určité pravidlá. Počas dňa môžeme nevedomky robiť veľa vecí, ktoré spomaľujú rast našich vlasov. Mali by sme ich preto eliminovať.

Ako dlho trvá rast vlasov? U každého z nás to môže vyzerať trochu inak

Ako dlho trvá rast vlasov? U každého z nás to môže vyzerať trochu inak.
Foto: Pixabay/KarinaMirzoyeva

Mesačne narastie jeden vlas približne o jeden centimeter, maximálne o jeden a pol. S pribúdajúcim vekom nám vlasy rastú pomalšie a môžeme hovoriť o 0,35 milimetra za deň. Rýchlosť však ovplyvňuje nespočetné množstvo faktorov. Tak ako ich môžeme zrýchliť, niekedy ich nevedome spomalíme. Okrem individuálnych genetických predispozícií môžu byť príčinou pomalého rastu vlasov aj neliečené ochorenia vlasovej pokožky. Negatívny vplyv na naše vlasy bude mať aj stres a nedostatok spánku. To isté platí aj o stimulantoch. Stojí však za to venovať zvýšenú pozornosť našej hormonálnej rovnováhe a snažiť sa ju vyrovnať. Dôležité je tiež skontrolovať, či kozmetika, ktorú používame, nie je príliš invazívna. Niektoré z nej obsahujú škodlivé farbivá alebo vonné látky, ktoré dráždia citlivú pokožku hlavy. Ak vylúčime všetky faktory, ktoré na nás zle pôsobia, určite zaznamenáme zlepšenie, v raste a zdraví našich prameňov. Okrem toho ich môžeme posilniť pomocou užitočných trikov.

Čo pomáha rastu vlasov? Pozrite sa, ktorý účes je najlepší na ich rast

Výťažok z čiernej rasce dobre funguje na vyživenie suchých a matných vlasov a je ideálny na olejovanie.
Foto: shutterstock/Halil ibrahim mescioglu

Pri pestovaní vlasov je najdôležitejšie vyzbrojiť sa trpezlivosťou. Ide totiž o zdĺhavý proces, ktorý môžeme mierne urýchliť, ale aj tak potrebuje čas. Oplatí sa však zaviesť niekoľko užitočných návykov, ktoré zabránia poškodeniu a lámaniu. V prvom rade nenoste gumičky alebo sponky s kovovými časťami, ktoré sa môžu zachytiť o vlasy a spôsobiť ich poškodenie alebo zlomenie. Takisto je dobré chrániť si vlasy v noci nosením špeciálnej čiapky alebo používaním hodvábnej posteľnej bielizne, aby ste zabránili ich zamotávaniu. Užitočné sú aj prostriedky na podporu rastu vlasov. Väčšinu z nich nájdete v drogériách, ale niektoré si môžete vyrobiť aj doma. Napríklad výťažok z čiernej rasce dobre funguje na vyživenie suchých a matných vlasov a je ideálny na olejovanie. V neposlednom rade sa venujme správnemu účesu. Nech je to voľný chvost alebo úplne rozpustené vlasy bez použitia kulmy alebo žehličky na vlasy. Vyhnite sa pevným copom alebo pevne zopnutým chvostom. A nezabúdajte na pravidelné zastrihávanie končekov.

Redakcia Vášeň v tebe.

Súvisiace články:

Jablčný ocot pomáha pri chudnutí, zlepšuje zdravie a vzhľad vlasov. Ako ho používať?

Uvarte a naneste na vlasy. Po 20 minútach budú tmavšie a nezostane ani pramienok šedín

The post Pestovanie vlasov nemusí trvať mesiace. Pozrite sa, ako celý proces efektívne urýchliť appeared first on Vášeň v tebe.