Skip to content
Menu
Periská boli vyhlásené za významné lesnícke miesto Slovenska
publikované: 19 apríla, 2024
Menej ako minútu min.
Periská boli vyhlásené za významné lesnícke miesto Slovenska

Mesto Brezová pod Bradlom sa môže pochváliť novým významným lesníckym miestom Slovenska.

Lokalita Periská bola vyhlásená za významné lesnícke miesto Slovenska v spolupráci medzi Mestom Brezová pod Bradlom, Mestskými lesmi s.r.o., LESY SR, š.p. a Lesníckym a drevárskym múzeom vo Zvolene.

Ako informuje mesto Brezová pod Bradlom, podujatie sa začalo v Národnom dome Štefánikovom, kde primátor mesta Jaroslav Ciran privítal početné publikum vrátane detí z brezovskej základnej školy. Ľubica Miľanová predstavila významné lesnícke miesta, Marek Vanga sa zameral na príklady náročného zalesňovania rôznych lokalít. Konateľ Mestských lesov Brezová pod Bradlom, Libor Dohnálek, priblížil prítomným prácu mestských lesov a odborný lesný hospodár Juraj Slovák podal detailný prehľad o zalesnení Perísk.

Ján Mičovský počas svojej prezentácie vyzval prítomných k aktivite v boji za zdravú krajinu s odkazom “Každý z nás si v živote môže nájsť svoje Periská.” Program pokračoval premietnutím dokumentárneho filmu “Obnova Perísk.”

Vyhlásenie Perísk za významné lesnícke miesto Slovenska prebehlo priamo na mieste, kde bola odhalená informačná tabuľa o lokalite. Spolu s Jánom Mičovským a primátorom Jaroslavom Ciranom tabuľu odhalila riaditeľka Lesníckeho a drevárskeho múzea Veronika Horská Šebíková.

Podujatie vyvrcholilo prechádzkou na Periská a gulášom na hájenke. Všetkým organizátorom a účastníkom podujatia patrí poďakovanie za ich úsilie a podporu. 

© Slovenský večerník/ilustračné foto