Skip to content
Menu
Pavol Slota: Mám taký pocit, že do mozočkov bratislavskej kaviarne sa nejako vkráda nacizmus
Redakcia
publikované: 19 mája, 2024
Menej ako minútu min.
Pavol Slota: Mám taký pocit, že do mozočkov bratislavskej kaviarne sa nejako vkráda nacizmus
Redakcia

Mám taký pocit, že do mozočkov bratislavskej kaviarne sa nejako vkráda nacizmus, ktorý skrývajú za „vzdelanie“ a nazývajú to progresivizmus. Neviem síce, čo je podľa nich pokrokové na snahe zopakovať chyby z minulosti, ale podľa mňa je toto jednosmernou cestou do pekla.

Ale hlavne, že za fašistov a nacistov oni označujú každého, kto s nimi nesúhlasí. A pritom sú to práve oni, kto tu nenápadne glorifikuje nacistického zvera Banderu a dáva ho do jednej roviny s národnou, resp. vlasteneckou politikou. Naša národná politika je založená na láske k domovu, k hrdosti na vlastnú národnú identitu a úcte k svojim predkom a ich historickému odkazu. Nie je to politika založená na nenávisti a to, že si bránime svoju národnú identitu a svojbytnosť, to nie je prejavom nenávisti, ale je to obrana proti útoku, ktorý sme my nevyprovokovali.

Na Ukrajine sa podarilo americkým a britským tajným službám vzkriesiť nacizmus a fašizmus, ale čoraz častejšie si kladiem otázku, že či aj Slovensko nie je zapojené do tohto „úžasného“ projektu spojených štváčov amerických. Lebo minimálne profil Annie Janicová je toho živým dôkazom.

Pavol Slota