Skip to content
Menu
Paradajky vyrastú do výšky vašich očí, ak im pri vysádzaní do zeme na dno jamky dáte za hrsť…
publikované: 9 mája, 2024
Menej ako minútu min.
Paradajky vyrastú do výšky vašich očí, ak im pri vysádzaní do zeme na dno jamky dáte za hrsť…

Paradajka je veľmi chutná a zdravá zelenina nachádzajúca sa azda na každej záhrade. Každý záhradkár má svoje tajomstvá pestovania a ja nie som výnimkou, každý rok experimentujem s hnojením, starostlivosťou a pod.

A jedna z najčastejších otázok: čo by som mal pridať do jamy pri výsadbe, aby som získal silné rastliny a dobrú úrodu paradajok?

Každý rok sa experimentuje: niekto pridá popol, niekto humus, kompost, horčičný prášok a niekto pridá malé ryby. To všetko sú bezpochyby veľmi výživné látky pre rastliny, urýchľujú zakorenenie a vyživujú rastlinu na dlhú dobu.

Ale dnes sa s vami podelím o nezvyčajný spôsob, ako zvýšiť výživnú hodnotu pre rastlinu pri výsadbe do jamy. Táto metóda sa mi zdala veľmi zaujímavá, najmä preto, že veľmi rada experimentujem.

Tak aký to má zmysel? Pravdepodobne každý počul o vysokej nutričnej hodnote klíčkov semien pre ľudí? Akonáhle začnú klíčiť semená, napríklad: pšenica, ryža, hrach a iné, obsahujú veľa biologicky aktívnych látok, ktoré obsahujú užitočné látky.

Čo treba teda urobiť? Vezmite hrsť akýchkoľvek semien a umiestnite ich na dno jamy pri výsadbe sadeníc paradajok.

Dôležité je, aby zrná ležali v hĺbke aspoň 20 cm, potom pri vlhku a teple vyklíčia, no z hĺbky sa nedokážu preraziť nahor, čiže sa stanú ideálnou potravou pre korene paradajok v budúcnosti, výsledkom čoho sú silné rastliny pripravené kvitnúť a dobre prinášať ovocie.

Pozrite si tiež:

Ak chcete vidieť aj ďalšie zaujímavé nápady a inšpirácie, zostaňte s nami!

Povedzte o nás Vašim priateľom

Nezabudnite dať “LIKE” na našu Facebook stránku, ak chcete dostávať nové inšpirácie každý deň!

The post Paradajky vyrastú do výšky vašich očí, ak im pri vysádzaní do zeme na dno jamky dáte za hrsť… appeared first on Šikovník.