Skip to content
Menu
Ozbrojené krídlo Hamasu spustilo raketový útok na Tel Aviv
publikované: 26 mája, 2024
Menej ako minútu min.
Ozbrojené krídlo Hamasu spustilo raketový útok na Tel Aviv

V Tel Avive sa po mnohých týždňoch rozozneli sirény, ktoré varujú pred raketovým úderom, píšu agentúry. Krátko po vyhlásení poplachu ozbrojené krídlo hnutia Hamas oznámilo, že začalo rozsiahly raketový úder na Tel Aviv z Pásma Gazy.

Izraelská armáda tvrdí, že osem až desať rakiet na Izrael vypálili z Rafahu na juhu Pásma Gazy, kde armáda vedie vojenskú ofenzívu. Škody ani obete zatiaľ nie sú hlásené.

Podľa agentúry AP je to prvýkrát za niekoľko mesiacov, čo sa sirény v Tel Avive rozozneli. Hamas síce v uplynulých mesiacoch útočil na Izrael raketami, ich dolet nebol dostatočný, aby ohrozil priamo Tel Aviv.

Podľa serveru denníka Haarec sa sirény varujúce pred raketovým úderom rozozneli po 13:00 nášho času aj na ďalších miestach v strednej časti Izraela. Izraelské médiá zdieľajú fotografie, ktoré podľa nich ukazujú zásahy protivzdušného systému Iron Dome.

Vojenské krídlo palestínskeho hnutia Hamas, proti ktorému Izrael bojuje v pásme Gazy, uviedlo, že začalo rozsiahly raketový úder na Izrael.

Podľa neho ide o odvetu za civilistov zabitých izraelskou armádou. Izraelská armáda uviedla, že najmenej desať rakiet bolo odpálených z Rafahu, píše server The Times of Israel. V tejto oblasti na juhu Pásma Gazy vedie teraz izraelská armáda ofenzívu.

Raketový útok na Tel Aviv prichádza v čase, keď sa postupne obnovujú rokovania o prímerí a prepustení rukojemníkov. O záležitosti by podľa zdroja agentúry AFP mal rokovať dnes večer izraelský vojnový kabinet.

 

Zdroj: HN