Skip to content
Menu
Otvorenie 100 jarných km na Kysuciach – rozhľadňa Marťákov kopec
publikované: 17 apríla, 2024
Menej ako minútu min.
Otvorenie 100 jarných km na Kysuciach – rozhľadňa Marťákov kopec

Regionálna rada Klubu slovenských turistov srdečne pozýva všetkých turistov a milovníkov prírody na už tradičné prvé jarné spoločné stretnutie – „Otvorenie 100 jarných km na Marťákovom kopci“.

Dátum a čas: Nedeľa, 21. apríla 2024, s začiatkom o 11:30 hod.

Miesto: Rohozľadňa na Marťákovom kopci.

Ako informuje mesto Krásno nad Kysucou, pre tých, ktorí radi trávia čas v prírode a radi sa pohybujú v kolektíve, sú pripravené nasledovné pešie trasy:

11 km: Trasa z Čadce cez Husárik, U Holých, Blažková, Kvietkovci až na Marťákov kopec. Odchod od fontány o 7:45 hod.
8 km: Trasa z Zákopčia, pri kostole, cez Kratkovci, Kavickovci, Petránky až na Marťákov kopec. Cestovať autobusom smer Zákopčie U Holých z Čadce autobusová stanica o 7:50 hod., alebo z Rakovej ÚNZ o 8:00 hod.
11 km: Trasa z Kysuckého Nového Mesta cez Tábor, Majtánky, Mičekovci až na Marťákov kopec. Vedúci trasy: Dušan Šrenkel (ŠKT K.N.Mesto), kontakt: 0907309252. Odchod z autobusovej stanice o 8:00 hod.
10 km: Trasa z Krásna nad Kysucou cez Vojtov vrch, Chotárny kopec až na Marťákov kopec. Odchod zo železničnej stanice Krásno nad Kysucou o 8:45 hod.
4 km: Nenáročná trasa z Nesluše cez Mičekovci na Marťákov kopec, vhodná pre rodičov s deťmi. Vedúci trasy: František Žabka (ŠKT Kys.N.Mesto), kontakt: 0904851972. Odchod autobusom z Kysuckého Nového Mesta do Nesluše o 8:30 hod.
6 km: Nenáročná trasa z Ochodnice cez Bzílovci na Marťákov kopec, vhodná pre rodičov s deťmi. Vedúci trasy: Ján Rajtek (TK Kys. Lieskovec), kontakt: 0902655998. Odchod zo železničnej stanice Ochodnica o 8:35 hod.

Okrem toho je pripravená aj cyklotrasa z Kysuckého Nového Mesta cez Ochodnicu a Neslušu až na Marťákov kopec, celkom 30 km s prevýšením 400 m. 

Spiatočné trasy (pešie aj cyklo) budú dohodnuté individuálne (smer Čadca, Ochodnica, Nesluša, Kysucké Nové Mesto…).

Občerstvenie bude tradične zabezpečené turistami z Rakovej a nechýbať nebude ani ohnisko na opekanie. Každý platný člen KST s preukazom a nalepenou známkou na rok 2024 dostane bezplatne pamätný list s turistickou pečiatkou. Ostatní neorganizovaní turisti si môžu pamätný list zakúpiť za 50 centov.

Tešíme sa na spoločné stretnutie a na spoločné prechádzky po krásnych Kysuciach!

© Slovenský večerník/ilustračné foto