Skip to content
Menu
Osobnostiam poradenstva, ktoré pomáhajú deťom a ich rodinám v zložitých situáciách, sa dostalo ocenenia
Aktuálne
publikované: 1 júna, 2024
Menej ako minútu min.
Osobnostiam poradenstva, ktoré pomáhajú deťom a ich rodinám v zložitých situáciách, sa dostalo ocenenia
Aktuálne

1.6.2024 (SITA.sk) – Výskumný ústav detskej psychológie a patopsychológie (VÚDPaP) oceňoval osobnosti poradenstva, ktoré pomáhajú deťom a ich rodinám v zložitých situáciách.

Ocenený bol Mladý talent poradenstva 2023, ktorým sa stala Soňa Pribusová z Centra poradenstva a prevencie v Trenčíne. Ocenenie Osobnosť poradenstva 2023 si odniesla Viera Hudečková z Diagnostického centra v Záhorskej Bystrici.

Oceneným za Dlhodobý prínos v systéme poradenstva a prevencie sa stal Albín Škoviera. Odovzdané bolo i špeciálne ocenenie Ministerstva školstva, výskumu, vývoja a mládeže (MŠVVaM) SR.

Odovzdával ho odovzdal štátny tajomník Ján Hrinko a odniesol si ho profesor Vladimír Labáth. Ako ďalej informoval rezort školstva, záštitu nad podujatím prevzal minister školstva Tomáš Drucker (Hlas-SD).

„Téma duševného zdravia je v aktuálnej situácii často skloňovaná. Málo si však uvedomujeme, ako veľmi súvisí duševné zdravie s oceňovaním. Ak príliš veľa pracujeme, často aj za cenu vlastnej nepohody, alebo zhoršených rodinných vzťahov, potrebujeme vedieť, prečo je to dôležité. Morálne ocenenie je často oveľa dôležitejšie, než ocenenie materiálne,“ uviedla riaditeľka VÚDPaP Janette Motlová.

Viac k témam: Ocenenie, Poradenstvo, Prevencia
Zdroj: SITA.sk – Osobnostiam poradenstva, ktoré pomáhajú deťom a ich rodinám v zložitých situáciách, sa dostalo ocenenia © SITA Všetky práva vyhradené.