Skip to content
Menu
Olej z čiernej rasce na vlasy dokáže zázraky. Ako ho aplikovať?
publikované: 15 mája, 2024
Menej ako minútu min.
Olej z čiernej rasce na vlasy dokáže zázraky. Ako ho aplikovať?

15.5.2024 Redakcia Vášeň v tebe (Foto: shutterstock/Maryna Pleshkun).

Olej z čiernej rasce na vlasy je jedným z mnohých spôsobov jeho využitia. Čierna rasca sa v našich domácnostiach objavuje čoraz častejšie nielen ako vynikajúci kozmetický prostriedok, ale predovšetkým ako cenná zložka stravy.

Olej z čiernej rasce hydratuje vlasy a vlasovú pokožku. Poskytuje vitalitu, pružnosť a lesk. 
Foto: shutterstock/Maryna Pleshkun

Olej z čiernej rasce na vlasy? Áno! Spoznajte tento výnimočný prípravok

Olej z čiernej rasce na vlasy je jedným zo spôsobov, ako využiť jeho blahodarné účinky. Pritom sa oplatí zistiť, prečo sa odporúča na množstvo rôznych ochorení a odkiaľ pochádza. Spomínaný olej sa získava zo semien rastliny čiernej rasce. Obsahuje množstvo živín, medzi ktoré patria: kyseliny omega-6, omega-9 a omega-3, antioxidanty, vitamín E, biotín.

Olej z čiernej rasce dokáže zlepšiť stav vašich vlasov.
Foto: shutterstock/Halil ibrahim mescioglu

Olej z čiernej rasce je dobrou investíciou pre silné a zdravé vlasy. Vďaka svojim vlastnostiam vyživuje korienky a podporuje rast nových vlasov. Vyživuje aj pokožku hlavy, takže vlasy menej vypadávajú. Silná výživa vlasov spôsobuje, že proces šedivenia nastáva oveľa neskôr. Olej z čiernej rasce pomáha aj pri liečbe lupín.

Ako ho aplikovať? Môže sa to robiť olejovaním, ktoré sa môže vykonávať na suché alebo vlhké vlasy. Potom olej odstráňte opätovným použitím kondicionéru, šampónu a kondicionéru. Pri rozhodovaní o kúpe konkrétneho produktu sa oplatí prečítať si zloženie, pretože sa bohužiaľ často stáva, že výrobcovia do oleja zakomponujú množstvo umelých a škodlivých látok, ktoré vlasom neprospievajú.

Aké ďalšie využitie má olej z čiernej rasce?

Olej z čiernej rasce je v mnohých krajinách známy už po stáročia. Jeho blahodarné účinky neunikli pozornosti našich predkov. V súčasnosti je veľký záujem o kozmetické prípravky s jeho obsahom, ale aj o čistý olej, ktorý pri konzumácii môže okrem iného pomôcť zlepšiť imunitu. Aké sú najčastejšie uvádzané výhody oleja a aké je jeho využitie?

účinne podporuje imunitu;

zlepšuje stav pokožky hlavy a vlasov;

je dobrým prostriedkom na starostlivosť o tvár (pomáha v boji proti akné);

lieči atopickú dermatitídu a psoriázu;

má pozitívny vplyv na znižovanie hladiny cholesterolu;

odporúča sa pri alergiách;

má tiež antioxidačné, protizápalové, analgetické a imunitu podporujúce vlastnosti, a vďaka týmto vlastnostiam pomáha liečiť napríklad zápal prínosových dutín.

Olej z čiernej rasce. Na čo pomáha už vieme, ale existujú nejaké kontraindikácie?

Je dobré využívať výhody prírody, ako je napríklad tento olej. Na čo pomáha a že sa ho oplatí používať, je už známe. Ako každá látka by sa však v určitých situáciách nemal konzumovať. Týka sa to najmä tehotných žien a detí do troch rokov. Môže mať protikŕčové účinky. Vyhýbať by sa mu mali aj ženy počas dojčenia, pretože môže zastaviť laktáciu. Môžu sa vyskytnúť aj ľudia, ktorí sú naň alergickí alebo majú precitlivený tráviaci systém a na liečbu týmto olejom budú reagovať zle. Opatrní by mali byť aj ľudia, ktorí majú nízky krvný tlak, pretože olej ho môže znížiť.

Redakcia Vášeň v tebe.

Súvisiace články:

Olej z čiernej rasce na vlasy, pokožku a trávenie. To sú len niektoré z jeho cenných schopností

Už 10 kvapiek spôsobí, že vaše vlasy porastú ako bláznivé. Spoľahlivý olej, ktorý môžete kúpiť za menej ako 5 eur

The post Olej z čiernej rasce na vlasy dokáže zázraky. Ako ho aplikovať? appeared first on Vášeň v tebe.