Skip to content
Menu
Okamžite to vyhoďte z domu. Odborník nepochybuje. Tieto 3 veci robia byt lacným
publikované: 20 mája, 2024
Menej ako minútu min.
Okamžite to vyhoďte z domu. Odborník nepochybuje. Tieto 3 veci robia byt lacným

20.05.2024 Redakcia Vášeň v tebe (Foto: shutterstock/Patricia May Photography).

Každý z nás chce mať estetický byt, ktorý je dokonalým priestorom na život. Preto investujeme do doplnkov, drobností a okrasných rastlín. Vďaka nim sa môžeme prejaviť a externalizovať to, čo je v našej duši. Hranica medzi odpadom a dobrým vkusom je podľa odborníka tenká.

Odborník uvádza, že aj drahé doplnky, ktoré sa navzájom bijú, zničia estetiku bytu.
Foto: shutterstock/Patricia May Photography

Keď chceme vo svojom byte niečo zmeniť, väčšinou volíme dekorácie a doplnky. Výmenou niekoľkých položiek môžeme ľahko dať interiéru nový charakter. Občas sa však stane, že napriek dobrým úmyslom sa niečo pokazí a namiesto WOW efektu nás čaká úplný neúspech.

Ako zabrániť tomu, aby naše interiéry boli gýčové a nevkusné? Odborník na interiérový dizajn Daniel Ufland predstavil tri najčastejšie chyby, ktorých sa dopúšťame.

Aké interiéry sú módne? Zabudnite na umelé rastliny

Rastliny dodávajú interiérom estetiku a život, preto veľa ľudí z lenivosti siaha po umelých črepníkových kvetoch. Jednoznačne majú svoje výhody, hlavnou je, že sa nimi nedá plytvať. Ukazuje sa však, že mať takéto pseudo rastliny je veľmi nevkusné a podľa odborníka má veľmi negatívny vplyv na vzhľad bytu. Odporúča investovať do kaktusov a iných sukulentov, ktoré nie sú náročné na údržbu.

Aké interiéry sú módne? Nevešajte si na steny citáty

Mnohým z nás doma visia tabuľky s rôznymi citátmi. Daniel je proti takýmto riešeniam a domnieva sa, že ide o zastarané klišé, ktoré sa nemusia hodiť do všetkých interiérov. Banálne titulky ich robia gýčovými. Odporúča namiesto nich zavesiť rámy rôznych umeleckých diel zmiešané s fotografiami. Aký charakter by mali mať, odborník nešpecifikoval, ale najdôležitejšie je vybrať také, ktoré odrážajú náš štýl.

Aké sú interiérové trendy? Konzistentné a jednotné

Odborník uvádza, že aj drahé doplnky, ktoré sa navzájom bijú, zničia estetiku bytu. Nie je dôležitá cena každého z nich, ale konzistentný štýl. Dôležité je, aby bola zachovaná rovnaká farebná škála v usporiadaní celého priestoru – ako pri stenách, nábytku, tak aj dekoráciách. Stojí za to použiť prvky, ktoré budú kombinovať farby miestností.

„Vyberte si tému alebo estetiku, ktorá odráža váš osobný vkus a držte sa jej pri výbere nábytku, dekorácií a farieb náterov. (…) Rozdiel medzi lacným domom a luxusným býva často v detailoch“

– povedal Daniel Ufland.

Redakcia Vášeň v tebe.

Súvisiace články:

Naliala ho do pohára a vložila dovnútra. Jednoduchý trik. „Potrebujete čistiť umývačku?“

Ako ohriať vodu v bazéne? Vyskúšajte tento jednoduchý trik s vreckami. Funguje zakaždým

The post Okamžite to vyhoďte z domu. Odborník nepochybuje. Tieto 3 veci robia byt lacným appeared first on Vášeň v tebe.